Foto: MovieStillsDB

Natáčení ambiciózního projektu americké firmy Amazon začne příští rok.

Castingové agentury na Novém Zélandu mají nedostatek komparzistů a herců pro chystaný televizní seriál na motivy trilogie Pán prstenů britského spisovatele J.R.R. Tolkiena. Scházejí lidé s neobyčejnými proporcemi a tvářemi, včetně velmi malých či naopak vysokých postav, s vrásčitou pletí či bez zubů, upozornil britský deník The Times. 

Jedna z castingových agentur v Aucklandu na své sociální sítě umístila výzvu, ve které hledá osoby nižší než 1,5 metru nebo vyšší než 1,9 metru se zajímavými rysy, hodně vráskami, a také „hodně chlupaté lidi každého věku a etnicity“. Žádaní jsou od přírody rusovlasí herci, lidé s bílými vlasy či s pihami. Jiná novozélandská společnost hledá kohokoli, kdo postrádá několik zubů a má „úžasný nos“.

„Mám něco lepšího než chybějící zub – nemám zuby vůbec. Jsem malý, mám zrzavé vlasy a žádné zuby,“ citoval jednoho ze zájemců o roli list The Wall Street Journal, podle kterého je tento jedenačtyřicetiletý řidič nákladního vozu velmi nadějným kandidátem.

Agentura BGT už v říjnu na své stránky umístila video zvoucí netradičně vypadající herce na konkurs. „Máte pár vrásek? Byli jste hodně na sluníčku? Je váš obličej tak trochu fuj?“ ptá se v náborovém snímku ředitelka společnosti Sarah Valentinová. Do užšího výběru podle ní uchazeče kvalifikuje i pleť, která vypadá jako „kožená kabelka“.

Najmutí komparsu se specifickými rysy, tělesnými proporcemi či barvou vlasů pomůže filmovým tvůrcům výrazně ušetřit na výdajích za make-up, paruky a speciální efekty, které by jinak na vytvoření elfů, trpaslíků, skřetů či hobitů museli vynaložit. Komparzisté si navíc mohou denně vydělat až 300 novozélandských dolarů (4500 korun) a během natáčení mají zajištěné jídlo, poznamenává list The Times.

Děj nového seriálu by měl předcházet událostem z prvního dílu trilogie Pán prstenů, která se rovněž natáčela na Novém Zélandě. Země je díky svým impozantním horám, údolím, lesům i pobřeží ideální lokací pro úchvatné krajinné záběry, čehož využili například producenti filmové série Letopisy Narnie či Mission: Impossible – Fallout.

Nový Zéland je však nadále spojován především s Tolkienovou Středozemí, která na souostroví každoročně přitáhne miliony návštěvníků. Tři filmy, které podle knih Pán prstenů britského spisovatele natočil novozélandský režisér Peter Jackson, Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále, vydělaly podle agentury Reuters po celém světě téměř tři miliardy dolarů (70 miliard korun). Získaly také 17 cen americké filmové akademie. Úspěšné byly rovněž filmy na motivy dalšího Tolkienova díla Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )