Ilustračná foto: Netflix

Oblíbenost streamovacích služeb stoupá každým dnem.

Streamovací služba Netflix se dlouhá léta konkurence prakticky nemusela obávat. Pak si ale potenciál streamovaného obsahu začali uvědomovat i další společnosti a snad nejznámější služba začala přitvrzovat. Začala nejen produkovat více obsahu, ale také zveřejňovat statistiky sledovanosti její seriálů a filmů, výdělky a podobně. A teď vůbec poprvé Netflix zveřejnil jednu z nejtajnějších informací – kolik má ve skutečnosti předplatitelů.

Samozřejmě, přesný počet uživatelů nejznámější streamovací služby zjistit nelze, protože jeden účet může využívat více jednotlivců, tím pádem mohou být oficiální statistiky mírně zkreslené.

Jelikož sílu své konkurence si Netflix plně uvědomuje, rozhodl se investorům zpřístupnit na svém webu dokument, kde ukazuje nejen to, kolik předplatitelů napříč všemi trhy má, ale také jak se jejich počet neustále zvyšuje. A výsledky překvapí.

Podle údajů má totiž Netflix napříč celým světem přes 158 milionů předplatitelů. Podle regionů to vypadá následovně:

  • USA a Kanada = 67,1 mil předplatitelů
  • Európa, Blízky Východ a Afrika = 47,4 mil předplatitelů
  • Latinská Amerika = 28,4 mil předplatitelů
  • Ázia, Pacifik = 14,5 mil předplatitelů

Počet předplatitelů stoupá

Zajímavé je také sledovat, že od konce března roku 2017 se počet předplatitelů zvýšil opravdu rapidně. Prohlédnout si to lze na příkladu trhu Evropy, Blízkého Východu a Afriky, který Netflix analyzuje dohromady. Na konci prvního kvartálu 2017 si za Netflix platilo jen 19,7 milionu předplatitelů a trvalo necelé dva roky, aby se tento počet zvýšil o dalších téměř 28 milionů.

Podobně to bylo i v asijském regionu, který je pro Netflix zatím nejmenším trhem. Za stejný čas se podařilo zvednout počet předplatitelů ze 4,7 milionu na 14,5 milionu. Zájem o streamovaný obsah tedy lidé mají a dá se předpokládat, že v případě, že se podaří ještě výrazněji potlačit pirátské weby, které multimediální obsah poskytují zdarma, počet předplatitelů bude stoupat i nadále.

Kromě toho nejznámější streamovací služba také investorům prozradila, jaký zisk mají na jednom předplatiteli. Nejvíce peněz mají z amerických a kanadských předplatitelů, kteří jim vynášejí zhruba 12,36 dolaru. O dva dolary méně jim vynášejí předplatitelé na americko-africkém trhu. Z asijsko-pacifického trhu mají zhruba 9,31 dolaru a z Latinské Ameriky 8,21 dolaru.

Netflix
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )