foto: PXfuel, Pixabay

Smrt je vždy smutná událost.

Drtivá část tragických úmrtí je skutečně dílem náhody a nešťastných okolností. Nicméně někdy je smrt taková bizarní, že nás dokáže trochu i pobavit, nebo při ní pouze udiveně kroutí hlavou a zamýšlíme se, co dotyčného člověka napadlo, že udělal takovou hloupost. Tyto bizarní úmrtí již dlouhodobě sleduje stránka darwinawards.com, která následně vyhlašuje vítěze. A tak tomu bylo i v roce 2019.

Nástraha pro lupiče

65-letý Ronald Cyr zahynul během Dne díkůvzdání zastřelením. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, avšak vyšetřování ukázalo, že se omylem zabil sám. Ronald se totiž bál lupičů a tak si po celém domě nachystal pasti, pokud by mu chtěl někdo ukrást rodinné šperky. Pasti zajistil pistolí a na toho, kdo by se k němu vplížil, by čekal smutný osud. Ronald však asi na past zapomněl a jeho nástraha fungovala skutečně dobře. A její kvalitní provedení otestoval sám na sobě.

Foto: Pixabay

Pytláka potrestala příroda

O tomto případě jste mohli číst i na naší stránce. Pytláci v Jihoafrické republice se vydali na lov nosorožců do Krugerového národního parku. Tam je však překvapili sloni a jednoho pytláka udupali. Aby toho nebylo málo, pytláka následně sežrali lvi.

Foto: Pixabay

Kaskadéři z Texasu

Dva muži z Texasu se v autě blížili k otevíracímu mostu u jezera Charles v Louisianě. Most se ale začal otevírat, aby pod ním mohla proplouvat větší loď. Mužům se ale čekat nechtělo, prošli zábranu a autem se rozhodli přejít přes otevírající se most. Asi nikoho nepřekvapí, že skončili ve vodě a utopili se.

Foto: Flickr (Jim, the Photographer)

Samozvaný pyrotechnik

Do letošního přehledu se dostal i případ před 10 let. Muž v Utahu našel v skrýši na svém velkém poli výbušninu, pravděpodobně dynamit. Rozhodl se, že se ho zbaví sám a svépomocí. Shromáždil ho tedy na poli, ustoupil do vzdálenosti necelých 40 metrů a vystřelil na něj puškou.

Foto: Pxfuel

Dynamit vybuchl a k muži exploze zaslala šrapnel, který ho trefil přímo do hlavy. Na zranění podlehl.

Kamikadze pilot

52-letý pilot Patrick z Montany měl nalétáno 10 tisíc hodin, což z něj dělalo skutečně zkušeného pilota. Vždy při mezipřistání dotankovat palivo. Po druhém přistání však začal benzín protékat do kokpitu. Proto přistál na třetím letišti a diskutoval tento problém s mechanikem. Ten mu důrazně doporučil neletět dál, dokud se nezjistí příčina. Pilot se ho ale rozhodl ignorovat a přesto, že letadlo bylo nové a tak ještě nebylo důkladně otestované, Patrick vypnul elektronický systém a rozhodl se letět.

Foto: Pixabay

Kvůli tomu však letadlo ztratilo výšku a havarovalo a při dopadu ho kvůli velkému množství paliva okamžitě zachvátil obrovský požár a Patrick uhořel.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )