Foto: MovieStillsDB

V průběhu tří týdnů je Mandalorian žádanější než Game of Thrones.

Nemálo pozornosti na sebe strhl ještě před svou samotnou premiérou a nebylo za tím jen spuštění nové streamovací služby Disney +, na které se novinka The Mandalorian každý týden v nové epizodě uvádí. Bylo to i proto, že jde vůbec o první hraný seriál ze světa Star Wars. Jeho úspěch byl tak víceméně potvrzen ještě před samotným uvedením. Až takové rekordy však nikdo nečekal.

Nástup streamovacích služeb změnil svět televizní zábavy. Diváci díky Netflix začali dostávat seriály kvalit, na jaké se mnohdy nechytali ani největší filmové blockbustery a navíc všechny epizody najednou. Diváci tak nemuseli čekat každý týden na novou epizodu jako je to v případě vysílání „běžných“ televizních stanic, které takto jednu celou sérii vysílají i pololetí.

Nová streamovací služba Disney+ však na to jde zcela jinak než konkurenční Netflix a své seriály dávkuje předplatitelům stejně, jako velké televizní stanice. A přesto dokázala porazit dosavadních králů žebříčku mezi nejžádanějšími seriály světa. Informoval o tom portál LAD Bible.

Nejžádanější seriál na světě

Podle analýzy společnosti Parrot Analytics je sci-fi novinka The Mandalorian nejžádanějším seriálem současnosti na celém světě. Na prvních příčkách se dosud nacházely seriály jako Hra o trůny (Game of Thrones) od HBO, či The Crown a Stranger Things od Netflix. Jak však společnost Parrot Analytics uvádí, seriál ze světa Star Wars je mezi diváky až o 31,9-krát žádanější, než kterýkoli jiný uvedený v tento rok.

Foto: MovieStillsDB

Zajímavé je, že The Mandalorian dokázal ostatní seriály porazit jen po třech týdnech od svého uvedení a přemohl i déle vysílané či streamované seriály. Díky tomuto úspěchu je tak také horkým kandidátem na zisk ceny za Nejlepší debut televizního seriálu na světě v chystaných Global TV Demand Awards. Ty se budou udělovat 21. ledna 2020 a ceny dostanou nejpopulárnější televizní projekty z celého světa.

Popularita seriálu The Mandalorian překvapí i z toho důvodu, že streamovací služba Disney+ stojící za seriálem, je dostupná pouze na vybraných trzích. Oficiálně se tak k němu může dostat podstatně méně diváků, než v případě konkurence. Při pohledu na internet a všechny zprávy, které se posledních pár týdnů objevují na mnoha portálech, však o popularitě Mandalorian nelze pochybovat.

Foto: MovieStillsDB

Seriálová novinka The Mandalorian vypráví příběh osamělého lovce Dyna Jarrena (Pedro Pascal), který cestuje napříč galaxií a vydělává na hledání osob. Poté, co vezme přísně tajný kšeft však zjistí, že to, co měl najít a předat do rukou padlého Impéria, je mnohem cennější, než si myslel. A to rozpoutá nový lov nejen na zvláštní a mimořádnou silnou bytost, kterou se Mando rozhodl chránit, ale i na něj samotného.

Tvůrcem a scenáristou vůbec prvního hraného seriálu ze světa Star Wars je herec, scenárista, producent a režisér v jedné osobě – Jon Favreau (Avengers, Spider-Man: Homecoming, sitkom Přátelé). Ten po přípravě první 8-dílné série začal pracovat i na druhé. The Mandalorian tak bude těšit diváky a předplatitele služby Disney+ i za rok.

Svět Star Wars aktuálně čeká i jedno velkolepé finále. Do kin už za týden (19. prosince 2019) dorazí devátá epizoda s podtitulem Vzestup Skywalkera (Star Wars IX: Rise of the Skywalker). Ta uzavře kultovní ságu rodu Skywalkerů a svět Hvězdných válek pak čeká nová etapa plná nových příběhů i postav ze vzdálené galaxie.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )