Dávid Igaz / FonTech

Xiaomi se od počátků proslavilo svou nástavbou MIUI, kterou v jeho smartphonech setkáváme dodnes.

Nabízí upravené prostředí Androidu s množstvím vlastních funkcí a grafických úprav, čímž společnost dokázala změnit interakci uživatele se systémem. Nyní však částečně změní své rozhodnutí a některé aplikace nahradí verzí od Googlu. Smartphony prodávané na globálním a evropském trhu totiž dostanou aplikace Zprávy Google a Telefon namísto dosavadních titulů, které mělo v MIUI Xiaomi, informuje XDA-Developers.

Nástavba MIUI byla vždy zásadně upravována podle představ výrobce. Rozhodnutí změnit vlastní aplikace může indikovat, že společnost chce vyhovět více zákonům a restrikcím v zahraničí, včetně EU. Některé Xiaomi smartphony však už se touto změnou přišli i před pár měsíci, ale zanedlouho se to bude týkat všech modelů prodávaných za hranicemi Číny, Indie a Indonésie.

Xiaomi

Používatelia ale s Google ekvivalentmi stratia funkciu nahrávania hovorov, ktorá bola vo vlastnej aplikácii telefónu od Xiaomi dostupná. Taktiež sa nedostanú k niektorým možnostiam ako v modeloch Pixel. Aplikácia Telefón od Googlu síce nahrávanie volaní nepodporuje, no funkcia by mala byť dostupná už v priebehu tohto roka, informuje fórum Mi.com.

Uživatelé ale s Google ekvivalenty ztratí funkci nahrávání hovorů, která byla ve vlastní aplikaci telefonu od Xiaomi dostupná. Také se nedostanou k některým možnostem jak v modelech Pixel. Aplikace Telefon od Googlu sice nahrávání volání nepodporuje, ale funkce by měla být dostupná již v průběhu tohoto roku, informuje fórum Mi.com.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )