Xiaomi

O příchodu na pomyslné police obchodů nového prémiového televizoru od Xiaomi upozornil portál cnTechPost.

Známe datum uvedení na trh, technické specifikace, ale také cenovku, která opět výrazně překonává konkurenci.

Bohužel zatím dvojice prémiových televizorů pro globální trh dostupná nebude. V Číně si ji však už od 10. března mohou potenciální zákazníci předobjednat, jen aby ji mohli mít u sebe doma 13. března, kdy Xiaomi spouští oficiální prodej 75-palcových kousků.

Xiaomi

Ohlášení televizorů oficiálně proběhlo již v listopadu minulého roku, ale ty nejlepší kousky z řady Mi TV 5 přicházejí na trh až nyní. Obrazovky s velikostí 75-palců zdobí hned dva prémiové modely, kde verze Pro disponuje navíc technologií Quantum Dot. O něco levnější varianta se může pyšnit klasičtějším LCD panelem, ale i v tomto případě díky 4K rozlišení půjde o zajímavou volbu.

Xiaomi

Xiaomi Mi TV 5 Pro 75 „ kromě výše zmíněného Quantum Dot panelu a 4K rozlišení podporuje HDR10+ a až 108% barevný rozsah NTSC. Schopnost nativně přehrávat 8K obsah doplňuje už jen nádherný design, kde tloušťka panelu činí neuvěřitelných 5,9 mm z celkové 10,9 mm tloušťky. Třešničkou na dortu je jen 1,8 mm široký rámeček displeje.

Xiaomi

Při Xiaomi Mi TV 5 Pro 75 “ nebude nouze ani o vyšperkovaný hardware, pohánějící operační systém Android TV s nástavbou PatchWall. Ten na televizoru běží absolutně plynule díky 12 nm čipu Amlogic T972, grafice Mali-G31 MP2, 4 GB operační paměti RAM a 64 GB internímu úložišti.

Zatímco se o vizuální zážitek postará prémiový panel, uším konzumenta lahodí čtveřice přítomných reproduktorů v kombinaci s technologií Dolby Audio a DTS-HD.

Xiaomi

Jak zmiňujeme v úvodu, dvojice televizor se v domovině začne prodávat už 13. března. Kdy a zda vůbec 75-palcové kousky dorazí i na globální trh, momentálně nevíme. Xiaomi Mi TV 5 Pro 75 “ se bude prodávat za 9 999 juanů, čili přibližně 32 000 korun.

Xiaomi

Levnější varianta bez označení Pro s klasickou LCD obrazovkou za 7 999 juanů, což je v přepočtu něco málo přes 25 000 korun. Jen pro srovnání, podobný panel jako nabízí Xiaomi při svém Pro modelu stojí v případě televizoru od Samsungu téměř dvojnásobek.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )