Xiaomi

Nedávno Xiaomi šokovalo představením futuristického modelu Xiaomi Mi MIX Alpha a v nastoleném trendu velkých inovací designu pokračuje. Tentokrát byl odhalen patent smartphonu, který...

Nedávno Xiaomi šokovalo představením futuristického modelu Xiaomi Mi MIX Alpha a v nastoleném trendu velkých inovací designu pokračuje. Tentokrát byl odhalen patent smartphonu, který by měl obsahovat až 7 vysouvacích fotoaparátů.

Xiaomi podalo patent na Čínské národní správu duševního vlastnictví (CNIPA), z níž vyplývá, že pro vysouvací kamery neexistuje téměř žádný limit. Jak je možné vidět na přiložených obrázcích, Xiaomi může s fotoaparáty vesele experimentovat. Vpředu jsou například dvě selfie kamery a hlavní fotoaparát disponuje až pěti objektivy, informuje Gizchina.

Zajímavostí je, že pokud se modul vysune, najednou vyjdou přední i zadní fotoaparáty. Otázkou však zůstává, jak se do takového malého modulu vejde celý mechanismus fotoaparátů v potřebné kvalitě. Takové řešení by však znamenalo, že smartphone nebude obsahovat žádný výřez v displeji a také rámečky lemující displej by měly mít minimální tloušťku.

Bohužel patenty se ne vždy dostanou i do výrobní fáze. Je rozhodně zajímavé sledovat snahu společnosti Xiaomi o inovativní řešení, přičemž tímto způsobem mohou inspirovat i další společnosti, které by možná takové řešení věděli posunout k dokonalosti.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )