Xiaomi

Včera jsme tě informovali o novinkách, které na své tiskové konferenci v Pekingu představila společnost Xiaomi pro čínský trh.

Kromě nového smartphonu Xiaomi Mi CC9 Pro se 108 MPx fotoaparátem o kterém jsme psali v samostatném článku, byly představeny i smart hodinky Xiaomi Mi Watch, které se nápadně podobají konkurenčním Apple Watch. To však nebylo vše a Xiaomi představilo i sérii televizorů.

Společnost i tentokrát mnohých překvapila a kromě již zmíněných zařízení představila sérii chytrých televizorů Mi TV 4S, které oficiálně uvádí na evropský trh, což je pro mnohé velkým překvapením, ale zároveň je to výborná zpráva pro všechny fanoušky této značky.

V nabídce tři velikostní verze

Série Mi TV 4S je charakteristická krásným minimalistickým designem, který vytváří tenký kovový rám v šedé barvě. Dostupné budou dvě velikosti, první se 43-palcovou a druhá s 55-palcovou obrazovkou. Ty jsou vybaveny 4K HDR LED panelem s rozlišením 3840 x 2160 pixelů. Kromě toho bude k dispozici i řada Mi TV 4A, která bude mít jen jednu 32-palcovou velikost s rozlišením HD Ready.

Xiaomi

O výkon televizorů se postará čtyřjádrový procesor Mediatek 6886, který je doplněn o 2 GB paměť RAM a 8 GB úložiště. Všechny tři modely mají zvukový výstup Dolby Audio a DTS-HD. Televizory ze série Mi TV 4S disponují třemi HDMI konektory a stejným počtem USB portů. Také je dostupná Wi-Fi a Bluetooth.

Xiaomi,Takto vypadá levnější verze Mi TV 4A

Předinstalovaný je operační systém Android 9.0 Pie, přičemž samozřejmostí je využívání služeb jako YouTube, Netflix, Google Asistent, či mnohé další. Televizor budeš moci dokonce ovládat kromě klasického dálkového ovládání i hlasem. Jak to už bývá zvykem, tak ceny za zařízení od společnosti Xiaomi jsou více než přijatelné a jiné to není ani v tomto případě.

Cenami Xiaomi nepřekvapilo

Xiaomi se rozhodlo nabízet nejmenší 32 palcovou verzi za 4 500 korun, 43 palcová má cenu nastavenou na 10 000 korun a za největší 55 palcovou dáš 11 500 korun, což je stále výborná cena. Televizory jsou dostupné v předprodeji od 25. listopadu, přičemž oficiální prodej začíná od 2. prosince.

Prodej televizorů začíná nejdříve v Německu a okolních zemích, přičemž dostupnost na Slovensku a v České republice zatím ohlášena nebyla. To se však pravděpodobně později změní a je pravděpodobné, že televizory by mohly zavítat i k nám do Česka. O případné dostupnosti tě budeme včas informovat.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )