Foto: Youtube (Cruelty Free International)

Tyto záběry rozhodně nejsou pro citlivé povahy.

Je těžko uvěřitelné, že ještě v roce 2019 a to dokonce v Německu, kterou mnozí považují za vyspělou zemi, se děje něco takového. V rámci experimentů se zvířaty se tam s nimi nakládá jako s něčím, co nemá právo na důstojný život, nebo v tomto případě ani na důstojnou smrt.

Tyto snímky musí porušovat všechny nařízení EU o humánním zacházení zvířat. Na videu můžete vidět trpící opice, psi a kočky, jak jsou podrobovány krutým experimentům. Podávají jim toxické látky a chemikálie s cílem zjistit, jak destruktivně na ně budou působit. Jak informuje portál The Guardian, tajně vyhotovené záběry z laboratoře farmakologie a toxikologie nedaleko Hamburku, zveřejnily organizace Cruelty Free International a Soko Tierschutz.

Na nich můžete vidět, jak jsou například makakové chytané kovovými kleštěmi za krk, protože jak jinak, experimentem se nechtějí dobrovolně oddat. Navíc jsou drženy v malých klecích, dokonce bylo pozorováno, jak se točí v kruhu, což naznačuje psychické problémy zvířat.

Netrpí pouze opice.

Pokusy tu vědci provádějí také na kočkách či psech, nejčastěji bíglech. Na záběrech je možné vidět bígla v kleci, který je potečený trusem a krví.

Záběry vyvolaly vlnu odporu a aktivisté volají po okamžitém zavření této hororové laboratoře. Od roku 2015 bylo v zařízení uskutečněných 9 inspekcí, z nichž bylo 7 neohlášených. Inspektoři zjistili, že 44 opic bylo chovaných v příliš malých klecích a měly viditelné poškození. Podle novin Süddeutsche Zeitung byla laboratoři udělena pokuta 300 eur, protože získala psi bez povolení.

Upozorňujeme, že záběry nejsou vhodné pro citlivé povahy.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )