Wikipedia

Vývojáři alternativního operačního systému LineageOS pořádně překvapili komunitu, když se jim podařilo úspěšně vytvořit relativně funkční verzi nejnovějšího Androidu 10 pro zařízení Samsung Galaxy S II a Galaxy Note 3.

První z nich se přitom na trh dostal v roce 2011 – informuje portál XDA.

Dnešní vlajkové lodi Androidu dostávají nejnovější aktualizace zpravidla po dobu dvou let. Důvodů je několik, ale tím nejhlavnějším je určitě donutit uživatele, aby si koupil novější zařízení, ideálně od stejného výrobce.

Stále však existují skupiny nadšenců, kterým se podaří dostat nejnovější operační systém i na zařízení, které příští rok oslaví 10 let a v jeho útrobách se nachází dvoujádrový procesor s 1 GB RAM pamětí.

 

Vývojářům LineageOS se úspěšně podařilo dostat Android 10 na stařičký Samsung Galaxy S II (2011) a Galaxy Note 3 (2013). V prvním případě se však systém nedoporučuje na každodenní používání, protože nefungují mobilní služby, GPS a problémy jsou i s displejem. Naopak ve druhém případě by vše mělo fungovat bez problémů. Pokud ti někde v přihrádce leží některé z těchto zařízení, můžeš tuto situaci využít a vrátit je opět k životu.

Zdroj: XDA-Developers (1,2,3)

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )