NASA

Profesorka planetární a vesmírné vědy na Hope University v Liverpoolu, Monica Grady tvrdí, že na Jupiterově měsíci Europa existuje pokročilý mimozemský život.

Inteligencí by měl přibližovat ke chobotnice, informuje Daily Mail.

Nejvhodnější místo na život hned po Zemi

Europa je nejmenší ze čtyř velkých měsíců Jupitera, a kolem planety obíhá každých 3,5 dnů. Stejně jako náš Měsíc je přílivově uzamčen, takže jednou stranou je vždy obrácen k Jupiteru.

Vědci předpokládají, že ho pokrývá podpovrchový oceán, který je kvůli větší vzdálenosti od Slunce stále zmrzlý, a tento malý měsíc je kromě Země nejvhodnějším místem ve sluneční soustavě, na kterém by mohl vzniknout život.

Průřez povrchem měsíce Europa / Zdroj: Youtube /
NASA Jet Propulsion Laboratory

Podle profesorky planetární a vesmírné vědy na Hope University v Liverpoolu, Monicy Grady, je téměř úplně jisté, že Europa skrývá domov pokročilého mimozemského života, který je podobný chobotnice.

„Pokud existuje život na Marsu, pravděpodobně půjde o něco velmi malé, jako například bakterie. Myslím však, že na Europě máme mnohem větší šanci najít o něco vyšší formy života, například takové podobné chobotnice.“, uvedla Grady. Tyto stvoření by podle Grady mohly žít v oceánech pod tvrdou skořápkou ledu, která má na chladném měsíci Jupiteru tloušťku až 24 kilometrů.

NASA

Možnost existence života na Europě však není pro vědce žádnou novinkou. NASA dokonce v srpnu minulého roku oznámila, že dokončuje návrhy sondy Europa Clipper, která bude na vzdáleném měsíci hledat známky života, píše Futurism. Vyslat ji plánuje již v roce 2023.

Kosmická agentura také v listopadu zveřejnila výzkum, který ukazuje, že voda je na Europě přítomná i ve svém třetím skupenství – páry.

Europa Clipper / Zdroj: NASA

Britská profesorka také podotkla, že šance na existenci života podobného lidem je v naší sluneční soustavě mizivá.

Při hledání mimozemského života s vyšší úrovní inteligence bychom proto měli klást důraz i na ekologickou situaci na Zemi. „Pokud jsme v této galaxii sami, máme povinnost naši planetu chránit.“, dodala Grady.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )