Foto: Google Earth

Občas se stane, že člověk bez stopy zmizí, jakoby se po něm slehla zem.

Nejen v zahraničí, ale iu nás na Slovensku se z času na čas člověk bez stopy vytratí. Hledá ho rodina, známí, i zcela neznámí lidé ve snaze pomoci. Bohužel někdy neuspěje ani policie a rodině nezbývá jen smířit se s tím, že dotyčná osoba je prostě pryč. Jak uvádí portál The Guardian, v tomto případě se rodina dočkala uzavření případu po dlouhých 22 letech.

Příběh bez šťastného konce

Psal se listopad v roce 1997, kdy se tehdy 40letý William Mold bavil ve městě s přáteli. Po tom, co klub opustil, ho více už nikdo neviděl a muž se ocitl na seznamu pohřešovaných osob. Bohužel tento příběh neměl šťastný konec a William se už domů nevrátil, jeho rodině se však může vrátit klid do duše – případ se totiž podařilo uzavřít a stalo se tak díky aplikaci Google Earth.

Foto: Google Earth

Auto v jezeře

Není nic výjimečného cestovat alespoň prstem po mapě, když už nemůže někdo cestovat ve skutečnosti. Tentokrát se však podařilo natrefit na mapě na něco neobvyklého.

Někdo se rozhodl, že za pomoci Google Earth přezkoumá Floridskou oblast, ve které shodou okolností kdysi William Mold žil. Pozorné oko uživatele najednou zachytilo v jezeře něco, co by tam nemělo být. V jezeře totiž bylo ponořeno auto a nálezce se rozhodl okamžitě jednat a kontaktovat aktuálního majitele pozemku. Ten se na nález podíval za pomoci dronu a potvrdil, že v jezeře skutečně leží bílé auto a okamžitě kontaktoval příslušné úřady.

Foto: Google Earth

Nezvěstného našli po 22 letech

Policie auto z vody vytáhla a ukázalo se, že ve vodě muselo ležet už nějaký ten čas, bylo totiž značně poškozené. Kromě toho, naskytl se jim pohled na kosterní pozůstatky a podařilo se potvrdit, že patří právě Williamu Moldtovi, který byl nezvěstný dlouhých 22 let.

Úřad zabývající se pohřešovanými osobami, The National Missing and Unidentified Persons System, po přezkoumání případu prohlásil, že William Mold odešel z klubu, ve kterém se bavil ještě před půlnocí. Podle svědků však nebyl pod vlivem alkoholu.

Těsně před odchodem ještě z klubu zavolal své přítelkyni a řekl jí, že už se chystá na odchod a brzy přijde domů. Do Lantany, kde žil, však už nikdy nedorazil.

Pozemek, kde se auto našlo, v té době procházel rekonstrukcí, jezero tam však už bylo i tehdy. The Guardian uvádí, že aktuální majitel, Barry Fay, si nikdy nic podezřelého nevšiml a netušil, že v jezeře na jeho pozemku leží tělo člověka nezvěstného 22 let.

Po množství osob se pátrá i na Slovensku. Jsou mezi nimi děti i dospělé osoby. Jak uvádí portál Ministerstva vnitra, mnozí jsou nezvěstní celé roky a i když se některé případy podaří vyřešit, některé zůstanou navždy nevyřešeny.

theguardian, minv
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )