foto: Unsplash

Najít ubytování v dobrém a navíc levném hotelu není jednoduchá věc.

Chce to hodiny studování recenzí a porovnávání ceníků, zejména pokud se chystáte vycestovat někam do zahraničí. Pokud byste se náhodou chystali do Japonska, máme pro vás dobrou zprávu. Můžete přespat v hotelu jen za jeden dolar za noc, má to však háček.

Vyměňte soukromí za dolar

Jak informuje portál Travel and Liesure, v tomto hotelu můžete přespat za jediný dolar na noc (v přepočtu to činí 23 korun). Doporučujeme tak však učinit pouze v případě, pokud jste ochotni zcela se vzdát svého soukromí. Asahi Ryokan je hotel v japonském městě Fukuoka, který vlastní babička 27 letého Tetsuya Inoue. Ten se stará o to, aby byli hosté spokojeni, aby vše fungovalo, jak má a aby byly všechny kamery připraveny na svém místě.

Ne, nechystá se zde natáčení žádného celovečerního filmu. Před časem hledal mladík způsoby, jak přespávání v hotelích trochu oživit a přinést na trh něco, co tu ještě nebylo. Turisty totiž často obyčejné hotely už nebaví a chtějí přespávat na místech, kde straší, kde to jim hrozí omrzliny nebo dokonce na místě, kde vás během celého pobytu sledují kamery.

Pokoj zatím nevynáší, mladík se však nevzdává naděje

Nápad v mladíkově hlavě vznikl v momentě, když zjistil, že jeden z jeho britských hostů živě vysílá celý svůj pobyt. Pro CNN se vyjádřil, že si pomyslel, proč bychom měli sledovat jen jednoho hosta, proč ne rovnou všechny. Navíc hotel nepatří mezi ty nejluxusnější, bylo proto nutné vymyslet něco zajímavého, co přiláká milovníky netradičního ubytování.

Samozřejmě, v hotelu můžete přespat i v běžné pokoji, avšak za běžnou cenu. Můžete se však rozhodnout pro pokoj, kde na vás za pár drobných budou neustále dívat zvědavci. Vysílání je navíc dostupné nejen v Japonsku, dívat se na vás mohou lidé z celého světa. Tetsuya myslel na to, aby v dnešní době neporušil žádný zákon, v koupelně proto žádné kamery nejsou a video bude zachycovat pouze obraz, nikoli zvuk. Při vyřizování telefonátů tedy bude mít host alespoň nějaké soukromí.

Tetsuya přiznal, že pokoj s kamerami zatím není příliš výnosná, nevzdává se však naděje a myslí si, že jednou bude populární a kreativní nápad mu bude dobře vydělávat. V jaké nejzvláštnější hotelovém pokoji jste dosud bydleli vy?

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )