Foto: Dar.com

Dokážete si představit hotel tak veliký, že byste se v něm klidně i ztratili?

Na nedostatek pokojů se rozhodně nebude moci stěžovat hotel, který otevírá své brány v Saudské Arábii. Hotel se nachází v Mekce a jak informuje portál Dar, jde o skutečně jedinečný architektonický projekt.

Největší hotel v srdci Saudské Arábie

Hotel v srdci Saudské Arábie dostal pojmenování Abraj Kudai a jeho obytní plocha představuje úctyhodných 64 tisíc metrů čtverečních. Celkově však hotel zabírá plochu až 1 600 000 metrů čtverečních. Má vše, co jen může návštěvník během luxusního pobytu přát, včetně tří příjezdových cest, přičemž jedna z nich je soukromá. Původně měl být hotel dokončen a otevřen již v roce 2017, došlo ovšem k finančním těžkostem, které se ale nakonec podařilo vyřešit. Odhaduje se, že výstavba hotelu stála 3,5 miliardy dolarů a o dizajn včetně interiérů se postarala londýnská firma Areen Hospitality.

Foto: dar.com

10 000 pokojů a 70 restaurací

Hotel je vystavěn z až 12 věží uspořádaných do tvaru prstence. Věže jsou umístněné na podkladu tvořeném pódiem, přičemž nejvyšší z nich má 45 pater a nejnižší 30, díky čemuž se hosté mohou ubytovat v jednom z 10 000 pokojů a najíst se mohou v až 70 restauracích. Tedy klidně tady můžete bydlet i dva měsíce a každý večer se najíst na jiném místě.

Heliporty a prostor pro královskou rodinu

Součástí hotelu je dokonce i několik heliportů na vrcholech věží. Hotel myslel i na ty nejlukrativnější hosty – 5 pater je totiž vyčleněno výhradně pro potřeby královské rodiny. V 10 z 12 věží budou čtyřhvězdičkové pokoje, zatímco dvě věže budou vyhrazeny pro další speciální hosty ve formě pětihvězdičkových apartmá.

Foto: dar.com

Nouze o hosty zřejmě nebude

Hosté se k hotelu mohou dopravit autem, helikoptérou, ale jeho součástí je i autobusové nádraží. Nachází se tu několik parkovišť, obchodní centrum, konferenční sály a další vymoženosti. Naleznete tu třeba i luxusní taneční sál, kde bude možné organizovat nejrůznější události. Jak jsme již zmínili, hotel se nachází v Mekce, což je nejdůležitější poutnické centrum islámu a každý rok jej navštíví miliony lidí. Je tedy jisté, že hotel nouzi o hosty mít nebude.

Ne každý je nadšen

Jak to bývá zvykem, vše má své výhody a nevýhody a v tomto případu bychom našli i takové, kterým hotel moc nevoní. Jak uvádí The Guardian, Mekka by měla zůstat posvátným poutnickým místem, hotel Abraj Kudai jí však dodává nádech Las Vegas a kromě toho si zřejmě ubytování v něm moc poutníků nebude moci dovolit.

dar, wikipedia, telegraph, theguardian
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )