Foto: Instragram(chernobyltour)

I město duchů už má vánoční stromeček.

Město Pripjať nacházející se jen několik kilometrů od nechvalně známé elektrárny v Černobylu, která v roce 1986 vybuchla, má už vánoční stromeček. Jelikož Ukrajinci jsou pravoslavní křesťané a Vánoce slaví až 6. ledna, je nyní hlavní čas stavění stromků.,

Ozdoba Vánoc byla postavena na centrálním náměstí, jak informuje BBC. Město Pripjať bylo domovem pro více než 47 tisíc obyvatel, kteří byli po výbuchu elektrárny evakuováni a do svých domovů se už nikdy nevrátili.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa RT Play (@rtplaysocial),

Bývalí obyvatelé se tak nyní do města vrátili, aby ozdobili vánoční stromeček. Připevnili něj rodinné fotografie, ale například i staré hodiny, které symbolizují plynutí času a skutečnost, že město v průběhu času neumírá, ale také díky turismu začíná žít.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Chernobyl D24Mil (@chernobyl.d24mil),

Společnost Chernobyl tour, která se také podílela na výzdobě stromečku uvedla, že někteří obyvatelé na toto místo přišli poprvé od havárie, jen kvůli tomu, aby na stromeček pověsili ozdobu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CHERNOBYL TOUR (@chernobyltour),

Vánoční stromek s netypickou výzdobou tak nyní zkrášluje Pripjať a turisté se při něm rádi zastavují a obdivují ho. Chernobyl tour na Instagramu také vyslovila touhu, že Pripjať by měla zařadit do Seznamu světového dědictví UNESCO, aby město bylo i tímto způsobem chráněné.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )