WhatCulture Gaming/YouTube

Každý vášnivý, ale i "sváteční" hráč si zajisté vzpomíná na legendární příběh o mafii, který ve své hře přinesli na počítače naši vývojáři

Od vydání titulu Mafia: The City of Lost Heaven uběhlo již přes 17 let a za tu dobu jsme se dočkali dalších dvou pokračování, ačkoli to poslední nezažilo velký úspěch. Zklamání mnohých z Mafie 3 ale může za 2 roky napravit nová Mafia 4, která toho podle dosavadních informací slibuje opravdu hodně, informuje SegmentNext.

Už i od vydání Mafie 3 uplynul nějaký ten rok, ale hráči by zřejmě neměli zavrhnout myšlenku na další pokračování této legendární série. Spekulace o 4. pokračování Mafie kolují internetem, ovšem hrstka informací, se kterými se na diskusním fóru Reddit podělil jeden z uživatelů, má pocházet od důvěryhodného zdroje pracujícího ve studiu Hangar 13, které vyvíjelo i třetí Mafii. Podle těchto odhalení bude zbrusu nový díl zasazen do zcela odlišného prostředí.

Mafie 4 se má vyhnout chybám, za které byla Mafia 3 kritizována

Dějová linie by měla odehrávat ve zlatém věku mafiánů v Las Vegas během 70-tých let, bude navazovat na Mafii 3 a ve hře by se měl děj odehrát během 10 let. Práce na Mafii 4 přitom měly začít hned po vydání všech DLC Mafie 3. Ačkoli zpočátku vypadal projekt beznadějně, studio posbíralo všechny návrhy a nakonec mělo dostat pokračování hry zelenou. Dokonce se před 8 měsíci mělo začít i natáčení „motion capture“.

mafiagame.com

Hráč má hrát za nového protagonistu jako italský mafián. Hra se má podle zdrojů podobat na filmy Martina Scorseseho a dostane rozsáhlou mapu. Dokonce bychom se podle jednoho z vývojářů neměli setkat ani s flashbacky z Mafie 3 a zdlouhavými rozhovory před některými z mafiánských akcií. Definitivní konec by měl být i pro opakující se mise jako z 3. dílu Mafie a nové pokračování má přijít i s propracovaným enginem z 3-ky.

„Brzy“ se dočkáme i remaster verze Mafie 2

To nejlepší však přijde nakonec. Mafia 4 má být podle uživatele na Redditu odhalena již v příštím roce a vydána v roce 2021. Otázkou ale zůstává, zda se dá tomuto zdroji věřit. Jeho důvěryhodnost tak ukáže až čas. Kromě toho se navíc objevily i informace o remaster verzi Mafie 2, která má přijít podle vývojáře Hangar 13 už „brzy“.

Steam

Bude využívat nový engine, který bude i v Mafii 4. Přestože tak mohli zprávy o novém pokračování a remaster verzi potěšit mnoha fanoušků Mafie, zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno a je tedy možné, že se toho může ještě hodně změnit.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )