Parody Movies/YouTube

Společnost Sony se všemožně snaží udržet nízké náklady na výrobu PlayStation 5.

Její oficiální představení během tohoto roku se nezadržitelně blíží a zatímco výroba jedné konzoly staršího řady PS4 stál 380 dolarů, výrobní cena PS5 vzrostla až na 450 dolarů. Analytici tvrdí, že výsledná cena by se mohla pohybovat až na úrovni 470 dolarů, informuje portál Engadget.

Bloomberg uvádí, že náklady na výrobu součástek do PS5 jsou výrazně vyšší než japonská firma předpokládala. Sony v konzoli například používá dražší systém chlazení vnitřních částí, které by se jinak velmi snadno prohřály. Mluví se také o náhlavní soupravě Play Station VR, kterou Sony údajně chystá po představení PS5.

YouTube

Cena nejnovějšího PlayStationu bude také záviset na tom, jak vysoko nastaví Microsoft cenu nejnovější generace Xboxu. Microsoft cenu obvykle nastaví poměrně nízko a Sony se po jejím uvedení snaží tuto hranici dorovnat, případně podlézt. Očekává se, že o Series X se dozvíme více informací v červnu na herním veletrhu E3 v Los Angeles.

Třeba zmínit, že herní konzole se nezvyknou prodávat s vysokým ziskem, právě naopak, společnost na nich často mírně prodělává. Zisk se však vrátí při prodeji (zejména těch exkluzivních) her. Sony má k dispozici peníze od téměř 40 milionů předplatitelů služby PS Plus, což zaručuje obrovské zdroje, které studio zpravidla investuje právě do vývoje dalších herních konzolí či nových her.

pixabay

Při PS3 v roce 2005 totiž Sony v oblasti prodejní ceny prohrálo právě s Microsoftem. Xbox 360 stál jen 300 dolarů a ačkoliv Play Staytion 3, který stál téměř 500 dolarů jistě nepatřil mezi propadáky, prodejnost mu to určitě nezvýšilo.

Sony potvrdilo, že PS5 se bude moci pochlubit téměř okamžitým načtením či podporou 8K videa. Celkově má údajně dosahovat úroveň průměrně výkonného herního počítače s tím rozdílem, že koupí nejnovějšího Play Station můžeš ušetřit až 500 dolarů.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )