YouTube

Mapy Google jsou jednou z nejpoužívanějších aplikací při navigaci v mnoha zemích.

Měsíčně je využívá zhruba 1 miliarda lidí a dalších 5 milionů aplikací a webů. Ani takto populární navigace však není bezchybná a může se nechat oklamat jednoduchým způsobem. Umělec Simon Wecker totiž zneužil princip, jakým Mapy Google odhalují dopravní zácpy a vytvořil falešnou špičku v jedné z berlínských ulic, informuje Android Authority.

Mapy Google dokáží poskytnout informace o aktuální dopravní situaci, která je vyhodnocována v reálném čase na základě dat od mnoha uživatelů. Google tak monitoruje rychlost vozidla, lokalitu a díky tomu poskytuje přehled i o zácpách na cestách. Tento způsob však oklamal umělec, který pomocí 99 smartphonů na malém vozíku vytvořil falešnou dopravní zácpu v Berlíně.

Pak se tyto smartphony pomalu pohybovaly na vozíku a Mapy Google tak vyhodnotili, že kvůli vysokému počtu smartphonů a jejich nízké rychlosti se v dané lokalitě vytvořila dopravní zácpa. V aplikaci se ulice zbarvila do červena, což má řidičům indikovat, že došlo k zácpě. Celý pokus byl zachycen i na videu.

Zdroj: Android Authority, Google

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )