Foto: MovieStillsDB

Skutečný příběh 22-letého studenta, který vykopal tunel pod Berlínskou zdí.

Poté, co stanice HBO odvysílala 5-dílnou televizní minisérii o černobylské jaderné havárii, všichni fanoušci čekali, zda se od jejich tvůrců dočkají dalšího podobně laděného projektu. Vypadá to tak, že už mají další silný námět.

Novinka od tvůrců oceňovaného seriálu

Černobyl patří k tomu nejlepšímu, co za uplynulou dekádu ve světě televizních seriálů vzniklo. Příznivé nebyly jen divácké reakce, ale také recenze kritiků, což se nakonec odrazilo i na slavnostním udílení prestižních ocenění Emmy Awards. Z 19 nominací dokázal Černobyl získat tři cenné sošky. Ani proto není překvapením, že již brzy se dočkáme dalšího podobně laděného projektu, který opět poutavě zobrazí události z období studené války.

Jak informoval portál Deadline, tvůrci úspěšné černobylské minisérie již pracují na dalším námětu, který divákům a milovníkům (ne tak dávné) historie ukáží v dech beroucím seriálovém zpracování. Podle dostupných informací, se skupina tvůrců v čele s Jane Featherstone, rozhodla, že zfilmovat námět známého podcastu Tunnel 29.

Záběr ze seriálu Černobyl (Chernobyl). Foto: MovieStillsDB

Ten sleduje skutečný příběh skupiny německých studentů, kteří se rozhodnou vykopat tunel pod Berlínskou zdí ze západního do východního bloku, aby tak pomohli lidem uprchnout před komunistickým režimem.

Ještě to potrvá

Seriálu se ale zřejmě tak brzy nedočkáme. Produkční společnost Sister, jejíž šéfkou je právě Featherstoneová, totiž sice práva získala, ale nemá je jediná. Spolumajitelem práv na knižní verzi příběhu, kterou píše tvůrkyně podcastu Helena Merriman, totiž vlastní i společnost Hodder & Stoughton, no a na její zfilmování má práva i společnost Sister. Je proto velmi brzy říkat, kdy se z tohoto námětu stane skutečný seriálový nebo filmový projekt.

Intrigue: Tunnel 29 je 10-dílný podcast, jehož autorkou je novinářka Helena Merriman. Vypráví skutečný příběh 22-letého studenta Joachima, který v roce 1961 uprchl před hrozným diktátorským režimem do bezpečí Západního Berlína. O několik měsíců však začal kopat tajný tunel pod známou zeď, aby pomohl i ostatním. I přes mnohým nástrahám se mu podařilo přes tunel z východu na západ dostat 29 uprchlíků.

Podcast z dílny rozhlasové stanice BBC Radio 4 patří mezi nejúspěšnější podcasty BBC a dosud zaznamenal více než 5 milionů stažení. Poslechnout si ho můžete například i na streamovací službě Spotify.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )