TÜV Report pro rok 2019 vychází z kontrol TÜV, tedy německé ekvivalenty naší STK.

Zohledněné byly přitom data z 8,8 milionů aut, při kterých se technici rozhodovali, zda je pustí na cesty nebo ne. Jaké ojetá auto se vyplatí pořídit podle německých statistik?

Každý rok kritici říkají, že tato studie není zcela objektivní, protože je z velké části postavena na tom, jak se majitelé o svá auta starali. To nelze popřít. Na druhé straně, i když je jasné, že výsledek je ovlivněn mnoha faktory, v konečném důsledku ukazuje, jaký spolehlivý daný model auta opravdu je.

Letošním absolutním vítězem TÜV Reportu se stalo Porsche 911. Jen 2,5% vozidel vykazovalo závažné nedostatky, kdy se poprvé objevily na technické kontrole. Jejich průměrný počet najetých kilometrů byl však jen 26 tisíc. Na druhém místě se ocitl Mercedes třídy B a Mercedes GLK (stříbro s 2,6%) a na třetím místě je loňský vítěz Mercedes SLK.

Gepostet von Porsche am Dienstag, 30. Juli 2019

 

Oblíbený VW Golf Sportsvan, který byl loni na druhém místě, se aktuálně umístil na 10. místě. Na 7. místě najdeš konkurenta modelu Polo, Hyundai i20 s 3% závažných nedostatků.

Vítězové v jednotlivých kategoriích

Ve třídě mini opět zvítězil Opel Adam (4,4%). V případě malých vozidel je první Hyundai i20 (3,0%). U kompaktních vozů se na tomto místě nachází Mercedes třídy A (3,2%). Ve střední třídě přebírá vedení od loňského vítěze Volvo V40 (4,2%) opět třída C (3,0%), předtím to bylo obráceně. Třídě SUV dominuje Mercedes GLK (2,6%).

#Hyundai i20 Activevisit: http://automotiveblogz.blogspot.com/ YouTube:…

Gepostet von Automotiveblogz am Samstag, 12. September 2015

 

Na konci tabulky jsou staří známí: Dacia Logan (14,6%). Na předposledním místě je Renault Clio (13%), třetí od konce je Fiat Punto s 12,1%.

Audi Q5 First Drive in MexicoStatic photo, Colour: Navarra Blue

Gepostet von Audi Q5 am Freitag, 23. Dezember 2016

Pokud vynecháme Porsche 911, V kategorii čtyřletých až pětiletých aut se mezi nejspolehlivějšími objevil Mercedes třídy B nebo Audi Q5 (5,0%). „Červenou“ v této věkové kategorii si odnesl Peugeot 206 (28%).

Po šesti až sedmi letech stojí na stupních vítězů Mercedes SLK (7,0%) a Audi TT (7,7%) společně se zmiňovaným Porsche 911. V případě osm až devítiletých, dominuje BMW X1 a Audi TT (12%).

#Audi TT Second Drivevisit: http://automotiveblogz.blogspot.com/ YouTube:…

Gepostet von Automotiveblogz am Samstag, 8. August 2015

 

Mezi deset až jedenáct let starými auty vyčnívá Mazda 2. Již po průměrně 92-tisících kilometrech se japonský automobil dostává na druhé místo. Na třetím místě je opět Audi TT. Deset let stará Mazda 2 propadla v TÜV Reportu 2019 téměř jen v polovině případů oproti čtyři roky starým vozem Peugeot 206.

TÜV Report každoročně zveřejňuje svaz TÜV (VdTÜV) a je považován za jeden z nejdůležitějších nezávislých dokumentů pro řidiče a kupce ojetých vozidel. Do TÜV Reportu jsou zahrnuty všechny výsledky technických kontrol ze všech podniků TÜV v Německu – aktuálně celkem 8,8 milionu technických kontrol (TK).

zdroj: vdtuev.de

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )