YouTube

Rok 2020 přinese smartphony, o kterých se již nyní ve velkém spekuluje a bude proto velmi zajímavé sledovat, s čím přijdou výrobci tentokrát.

Nedávno ses mohl v našem článku dočíst o nejikoničtějších smartphonech poslední dekády. Na začátku té další se můžeme těšit na příchod nových modelů, které zaujmou nejednoho uživatele.

V roce 2020 má přijít na trh hned několik smartphonů od různých společností. Přestože trendem jsou skládací telefony, v tomto roce budou i nadále dominovat ty klasické. Jak to už bývá zvykem, i letos budou největším lákadlem právě vlajkové lodě, které dostávají nejlepší výbavu.

O některých z nich máme dostatek informací z různých úniků, přičemž dostupné jsou už i data představení. Najdeme však i pár modelů, které jsou zatím zahaleny rouškou tajemství.

Galaxy S11 nebo Galaxy S20?

Jedním z nejočekávanějších smartphonů 2020 bude jednoznačně další generace modelové řady Galaxy od společnosti Samsung. Smartphony s označením Galaxy S11 (ve hře je i Galaxy S20) budou představeny 11. února na akci v americkém San Francisku.

K dispozici mají být tři verze, které se budou od sebe lišit především velikostí obrazovky. Displej by měl mít navíc obnovovací frekvenci 120 Hz, což bude určitě jedno z mnoha lákadel. Tím největším však bude hlavně 108 MPx fotoaparát druhé generace. Tu první také vyrobil Samsung a použitá byla v revolučním Xiaomi Mi MIX Alpha.

@OnLeaks

Fotoaparát by měl být schopen natáčet videa v 8K a přední selfie kamera se přesune z pravého rohu na střed. O výkon se postará čipset Snapdragon 865 nebo Exynos 990, který bude použit na vybraných trzích.

Výborný fotoaparát za ještě lepší cenu?

To je charakteristika smartphonů Googlu. V roce 2020 můžeme očekávat cenově dostupný model Pixel 4a a 4a XL, které by měly být představeny v květnu. Smartphone dostane displej s úhlopříčkou 5,7-palců, přičemž větší verze bude mít o pár palců navíc. Telefon zapadne do střední třídy, čemuž budou přizpůsobeny i jeho další specifikace.

Přední selfie kamera by měla zaujmout své místo v levém horním rohu a na zadní straně najdeme hlavní snímač s rozlišením 12,2 MPx a světelností f/1.7. Chybět by neměl ani LED blesk a optická stabilizace. O výkon by se měl v tomto případě postarat čipset Snapdragon 765 spolu se 4 GB pamětí RAM. Odhaduje se, že cena zařízení bude nižší než 500 dolarů.

Skládačka druhé generace

Očekává se, že Samsung letos představí i druhou generaci skládacího smartphonu Galaxy Fold. První generace prošla mnoha problémy, které vyústily v pozastavení prodeje. Později však Samsung nedostatky vyladil a prodej byl znovu spuštěn. Podle úniků můžeme předpokládat, že Samsung u nové generace zvolí jiný typ konstrukce.

Ten by se měl podobat nedávno představenému Motorolu RAZR s legendární „véčkovou“ konstrukcí. Samsung tímto krokem docílí hlavně větší odolnost, ale už ho nebude možné používat jako větší tablet.

Samsung

Říká se, že specifikace Galaxy Fold 2 by měly být téměř totožné s vlajkovou lodí Galaxy S11/S20. Zatím však není známo, zda Samsung představí skládací smartphone už na únorové akci, nebo počká do dubna, jak uvádějí některé zdroje. Telefon by měl stát kolem 1 500 amerických dolarů.

Dočkáme se Google služeb?

Jedno z největších tajemství v tomto roce skrývá očekávaný Huawei P40. Čínská společnost má již dlouhodobě velké problémy s americkou vládou, která jim na základě různých opatření brání v přístupu k některým technologiím. Vůbec prvním smartphonem, který se na základě těchto skutečností musel obejít bez Google služeb, byl loňský Huawei Mate 30.

Předchozí modely P20 a P30 jsou mezi uživateli velmi oblíbené. Případná absence Google služeb i v této řadě může pro společnost Huawei představovat odklon hlavně evropských zákazníků ke konkurenci.

@RODENT950/Twitter

Huawei je známý tím, že do svých vlajkových lodí se snaží dát to nejlepší z fotografické výbavy. Jiné to nebude ani u modelu P40. Ten má totiž disponovat hlavním snímačem s rozlišením 64 MPx, přičemž společnost mu budou dělat další 4 snímače.

O výkon se má starat nejnovější čipset Kirin 990 s 5G modemem a dostupný má být ve dvou verzích, které se budou od sebe lišit velikostí obrazovky a mírnými odchylkami ve specifikacích. Odhaduje se, že představení je připraveno na březen.

Nový design a 5G?

Pár měsíců dozadu jsme se stali svědky představení nové generace smartphonů Apple. iPhone 11 Pro se ihned stal velkým hitem, ale neobešel se ani bez posměšků z designu jeho snímačů připomínajících „trojplotnu“. Apple tentokrát šlápl s designem o krok vedle, ale, jak se říká – sto lidí, sto chutí.

Rok 2020 by nám měl přinést iPhone 12, který konečně dostane zcela nový design inspirovaný iPhonem 4/4S. Zařízení proto bude po novém o něco hranatější, přičemž chybět by neměl ani kovový rám.

Youtube / Ben Geskin

Z přední strany naopak zmizí nepotřebné výřezy, které ničí design a vše důležité by mělo vejít do velmi tenkých rámečků. I novinka z Kalifornie nabídne zobrazovací frekvenci displeje 120 Hz.

Jak je již zvykem, představení nového iPhonu se odhaduje na září 2020, přičemž jeho cena by měla být podobná nebo jen mírně vyšší než u iPhone 11.

Nová generace OnePlus

Očekává se, že v tomto roce se dočkáme následovníka úspěšného smartphonu OnePlus 7T. Představený by totiž měl být OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro. Nový OnePlus přijde s designem, který se podobá Samsung Galaxy S10. Základní model by měl podporovat zobrazovací frekvenci displeje 90 Hz, ale ten vybavenější dostane až 120 Hz displej.

Vylepšením projde i fotoaparát, který by měl disponovat trojicí snímačů s rozlišením 64 MPx, 20 MPx a 12 MPx. Výkon přinese nejvýkonnější čipset Snapdragon 865 s 8 GB pamětí RAM a 128 GB nebo 256 GB interním úložištěm. Říká se, že OnePlus 8 Pro dostane až 12 GB paměti RAM, 4 500 mAh baterii a super-rychlé 50 W nabíjení.

Pošeptává se, že představení nové generace TOP modelů OnePlus je naplánováno na konec dubna, případně začátek května.

Xiaomi chce být opět první

Společnost Xiaomi se nechala poslouchat, že prvním zařízením využívajícím nejnovější procesor Snapdragon 865 bude právě její vlajková loď Mi 10 a Mi 10 Pro. To znamená, že tento telefon by měl být v domovské Číně představen ještě v lednu, přičemž v únoru bychom se mohli dočkat globální verze pro zbytek světa.

Telefon dostane 6,5-palcový OLED displej s výřezem pro selfie kameru. Očekávalo se, že i Xiaomi poskytne ve svých nejnovějších modelech 120 Hz displej, ale podle nejnovějších informací to tak být nemusí a dočkat bychom se měli „jen“ 90 Hz ekvivalentu.

Weibo

O výkon se postará již zmíněný Snapdragon 865 s 12 GB pamětí RAM, přičemž k dispozici budou až tři verze úložného prostoru (128/256/512 GB).

Očekává se, že Xiaomi Mi 10 dostane hlavní 64 MPx snímač od společnosti Sony, přičemž model Mi 10 Pro by měl disponovat stejným 108 MPx snímačem jak to je v případě smartphonu Mi MIX Alpha. Verze Pro by měla dostat navíc ještě další tři snímače s rozlišením 48, 12 a 8 MPx.

Nechme se překvapit

Výrobci si pro rok 2020 připravili několik zajímavých lákadel. Jednoznačně největší událostí bude představení nové řady Galaxy a nepochybně i nového iPhonu na podzim. Je více než pravděpodobné, že v průběhu roku nás svým smartphonem překvapí výrobce, od kterého bychom to možná ani nečekali.

Každý rok se snaží šokovat Xiaomi a očekáváme, že v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Zatím velkou neznámou je rozhodně Huawei s modelem P40. Pokud se ani do tohoto smartphonu nedostanou služby od Googlu, obáváme se, že Huawei přijde o početnou skupinu zákazníků, kteří ztratí trpělivost a přejdou k produktům od konkurence.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )