Mercedes-Benz

Testování Euro NCAP poskytuje informace o bezpečnosti nových vozidel, které procházejí různými nárazovými zkouškami.

Tato nezávislá organizace následně hodnotí bezpečnost aut systémem hvězdiček, kde maximálně může udělit 5 hvězdiček. V minulém roce prošlo tímto testováním celkem 55 nových vozidel, přičemž až 41 z nich získalo nejvyšší hodnocení bezpečnosti. Euro NCAP nyní poskytl žebříček těch nejbezpečnějších vozů v různých kategoriích, přičemž 2 prvenství obsadily modely Tesly.

Mezi množství testovaných modelů od různých automobilek vynikl zejména nový Mercedes-Benz CLA, kterému se jako jedinému podařilo získat ve 3 ze 4 kategorií hodnocení vyšší než 90%. Díky své vysoké bezpečnosti tento model překonal ostatní konkurenci v kategorii malých rodinných vozů.

Nejbezpečnější auta za rok 2019

Euro NCAP označilo výborným hodnocením i některé modely Tesly, které si získaly první místo hned ve 2 kategoriích. Tesla Model X získala ocenění za nejbezpečnější vozidlo v kategorii velkých off-roadů, kde na 2. místě skončil Seat Tarraco. Model 3 zase předčil konkurenty v kategorii velkých rodinných elektrických a hybridních vozidel, kde získala více než 90% v 2 ze 4 testů.

 

Testování velkých rodinných aut vyhrálo i BMW řady 3, které předčilo Model 3 v testu ochrany chodců. Dostupnější Tesla však měla navrch v oblasti bezpečnostních asistentů. Za touto dvojicí se umístila mezi velkými rodinnými vozidly i Škoda Octavia nové generace.

Kategorii malých off-road vozidel a malých MPV dominuje Subaru Forester s výbornými výsledky a 5 hvězdičkami, přičemž získalo více než 90% hodnocení v 2 ze 4 testů. V závěsu se umístil VW T-Cross a Mazda CX-30.

Netcarshow

Potěšující výsledek pro francouzský Renault přinesly výsledky v kategorii Supermini vozidel, kde se jeho model Clio dělí o prvenství s německou Audi A1, kterou předčil v ochraně cestujících. Malé Audi mělo zase lepší výsledky v ochraně chodců, dětí a v kategorii bezpečnostních asistentů.

Za nimi skončil na 2. místě Ford Puma. Euro NCAP však udělilo pochvalu i roadsteru BMW Z4, které získalo výborné hodnocení, avšak ve své kategorii nemělo při tomto testování v roce 2019 konkurenty. Kvůli tomu nebylo zařazeno do tohoto žebříčku.

Levný elektromobil se stal v testech velkým zklamáním

Velkým zklamáním se však v nedávných testech stal levný čínský elektromobil AIWAYS U5 za přibližně 630 000 korun, který selhal na plné čáře, informuje InsideEVs. Z 5 možných hvězdiček získal pouze 3, a přestože obsahuje několik bezpečnostních asistentů, za konkurencí značně zaostává. Problémem při testech byla i ochrana chodců. V tomto směru získal AIWAYS U5 pouze 45% hodnocení.

Euro NCAP

Při ochraně posádky získal pouze 73% a v ochraně dětí pouhých 70%. U bezpečnostních asistentů mu bylo uděleno 55%. Jak ukázalo testování Euro NCAP, největší nedostatky má tento elektromobil při bočních nárazech a nouzovém brzdění. Společnost však chce tyto zásadní problémy odstranit a vylepšenou verzi tohoto elektromobilu plánuje nechat otestovat již v průběhu tohoto roku.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )