Škoda Auto

Nový model Škoda Octavia bude mít světovou premiéru 11. listopadu 2019 v Praze.

Automobilka na trh uvede nejnovější generaci svého bestselleru nejdříve ve velmi žádané verzi kombi. Verze liftback bude následovat o několik týdnů později.

Octavia je srdcem, ikonickým modelem a zároveň nejprodávanějším modelem značky Škoda. Jen před pár hodinami automobilka představila detaily o čtvrté generaci tohoto oblíbeného vozu.

,,Octavia má pro značku Škoda velký význam. Proto jsme toto vozidlo vyvinuli zcela nové. Výsledkem je nejlepší Octavia všech dob, která je ještě prostornější, praktičtější a bezpečnější než kdykoliv předtím. Nová generace, která přichází právě v době 60. výročí, znamená velký krok kupředu. Během uplynulých 60 let se Octavia podílela na pozitivním vývoji společnosti Škoda Auto a také značky Škoda. Jsem přesvědčen, že nová generace pomůže tento pozitivní vývoj nadále udržet,“ vyjádřil se v oficiální zprávě předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Škoda Auto

Nový model Octavia bude v nabídce v kombinaci s benzínovým motorem 1,4 TSI a elektromotorem pod názvem OCTAVIA iV. K dispozici bude v nabídce ve dvou výkonových variantách. První nabídne celkový systémovým výkonem 150 kW (204 k), ale plánovaná je také verze se systémovým výkonem 180 kW (245 k). Obě provedení budou vybaveny šestistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Naftové motory nové generace Evo

Naftové motory nové generace Evo vypouštějí až o 80% méně oxidů dusíku. Tři nové naftové motory pokrývají výkonové spektrum od 85 kW (115 k) do 147 kW (200 k). Výkonné, no úsporné motory TDI o objemu 2,0 l patří k nově vyvinuté generací Evo. Motory jsou vybaveny filtrem pevných částic a také novou evoluční řadou úpravy výfukových plynů SCR.

Škoda Auto

Motory Evo mají technické předpoklady k tomu, aby splňovaly i budoucí emisní normu Euro 6d. Varianty motorů s výkonem 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k) jsou na přání nabízené s pohonem všech kol.

Řazení převodových stupňů je elektronické

Nová Octavia je vůbec první model značky Škoda, který nabízí ovládání automatické převodovky DSG systémem shift-by-wire. Řazení převodových stupňů tak neprobíhá mechanicky, ale elektronicky. Místo známé volicí páky automatické převodovky DSG se tak ve středové konzole vozidla Octavia nachází nový ovládací modul s malým přepínačem, kterým řidič volí režimy R (zpětný chod), N (neutrál) a D/S (standardní režim Drive/sportovní režim), jako i tlačítko parkovacího módu P.

Octavia je první model značky, který nabídne tzv. head-up displej. Head-up displej zobrazuje důležité informace, jako například rychlost nebo údaje z navigace, přímo na čelním skle v zorném poli řidiče.

První model Octavia s full LED Matrix světlomety

Významnou novinkou nabízenou ve vrcholné verzi modelu Octavia jsou fullLED Matrix světlomety. Kamera s inteligentní technologií v čelním skle rozpozná vozidla jedoucí v protisměru, tak ve stejném směru, či osoby a objekty s reflexními prvky a jednotlivé segmenty vypíná, aby nedošlo k oslnění. To umožňuje mít neustále rozsvícené dálkové světla a významně tak zlepšit osvětlení prostoru před vozidlem, aniž by byli oslepeni ostatní řidiči.

zdroj: Škoda Auto

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )