Foto: YouTube.com/Netflix

Má Netflix na kontě další seriálový hit?

Premiéru na Netflix měl jen uplynulý pátek (23. ledna) a už nyní o něm ti, kteří ho už stihli za den „spolknout“, hovoří jako o tom nejlepším, co streamovací služba dosud nabídla. Opravdu je však novinka October Faction lepší než Stranger Things, House of Cards či Narcos?

Zdá se, že vkus diváků se v případě mysteriózní novinky diametrálně odlišuje. Samozřejmě, řeč je o Slovensko-českých a zahraničních divácích. Na ČSFD totiž uživatelé novinku October Faction nehodnotí právě pozitivně. Jiné je to ale podle portálu Unilad v zahraničí, kde předplatitelé Netflix nevědí nový seriál vynachválit.

October Faction z dílny tvůrce Damiana Kindlera, který světu dal poměrně úspěšné seriálové projekty jako Hvězdná brána (Stargate), kanadský seriál Svatyně (Sanctuary) či Ospalá Díra (Ospalá díra), sleduje příběh rodičů Freda a Deloris, kteří loví nadpřirozené bytosti a jejich dětí , dvojčat Viv a Geoff, kteří před nimi musí tajit své vlastní a neméně zvláštní tajemství.

Rozporuplné reakce

Námět seriálu vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy a nepochybně jde o zajímavý nápad. Ten však očividně, vzhledem k rozporuplné reakce zdejších a zahraničních diváků, nemusí zaujmout všechny.

„Přísahám, že jde o nejlepší seriál na Netflix,“ napsal na svém Twitteru jeden z předplatitelů Netflix, přičemž se k němu přidali i stovky dalších, kteří tvrdí, že jde o zdařilé dílo, které se jinak než najednou shlédnout nedá.

 

Mysteriózní seriál však na ostatních webech, kde lze popkulturní produkty hodnotit, naopak příliš pozitivní hodnocení nesbírá.

Na IMDb při October Faction svítí průměrné hodnocení 6 bodů z 10, portál Rotten Tomaotes je na tom zhruba stejně – u publika si vysloužil doporučení pouze 53% a na známé Československé filmové databázi si od uživatelů vysloužil ještě nižší hodnocení 43%, což je opravdu málo na seriál z produkce Netflix, pokud ho porovnáme s jinými mnohem úspěšnějšími projekty podobného žánru.

 

October Faction je však příjemnou oddychovkou, kterou díky délce jednotlivých dílů 10-epizodní první série podíváte rychle a pokud patříte k nenáročnějším divákům, je dost možné, že s novinkou budete spokojeni.

První recenze blogerů

Pozitivní jsou ale i slovní recenze zahraničních portálů. Například web Decider ve svém hodnocení uvedl, že novinku na Netflixu se vyplatí shlédnout, protože kromě monster nabízí i zajímavou rodinnou zápletku, která diváky jistě zaujme, nemluvě o množství zajímavých zvratů i humoru.

V hlavních rolích nového seriálu uvidíte Tamaru Taylor (seriál Kosti), J. C. MacKenzieho (Irishman, Vlk z Wall Street, seriál Vinyl), Auroru Burghart (Sex Education) či Gabriela Darkua (seriál Heroes: Reborn). Na streamovací službě Netflix ho máte možnost vidět i s českým dabingem a titulky.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )