Ubisoft

Počítačové hry jsou tu s námi už pořádně dlouhou dobu.

Vůbec první tituly se objevily už v 50. – 60. letech minulého století. Z roku na rok jsou lepší a lepší. Největší pokroky je možné vidět například při ovládání, ale rozhodně největší skok představuje grafika, která umí v mnoha případech vyrazit dech.

Počítačové hry mají z roku na rok vyšší požadavky na hardware a také proto je velmi pravděpodobné, že současné výkonné stolní počítače budou o pár let prostě nepoužitelné. Tvůrci se totiž předbíhají v tom, který z nich přinese na trh hru s grafikou, která bude vypadat co nejreálnější.

Ať už hledáš hry, které otestují limity hardwaru tvého počítače, nebo jen jednoduše hledáš hru, která tě nadchne svou nádhernou grafikou, představujeme 10 graficky nejnáročnějších počítačových her současnosti.

10. Assassin’s Creed Syndicate

Hru vytvořilo studio Ubisoft, přičemž vyšla ještě v listopadu 2015. Série sleduje boj dvou skupin asasínů a templářů o kontrolu nad městem. Hra nabízí působivý výlet viktoriánským Londýnem, přičemž hlavně pohled na město stojí rozhodně za to.

 

Použitý je AnvilNext, což je stejný mechanismus, jaký používá Ubisoft při hře Ghost Recon Wildlands. Hra je poměrně náročná, přičemž největším zabijákem výkonu je pokročilé stínování Nvidia PCSS Ultra.

Grafika hry je na velmi vysoké úrovni a zaujme hlavně detailním vykreslováním budov. Minimální požadavky na počítače jsou 6 GB paměti RAM, CPU Intel Core i5 2400S 2,5 GHz nebo AMD FX 6350. Co se grafiky týče, postačí Nvidia GeForce GTX 660 nebo AMD Radeon R9 270.

9. Witcher 3: Wild Hunt

Witcher 3 je krásná hra se sofistikovaným REDengine 3, kterou lze nastavit tak, aby ji bylo schopné spustit na většině počítačů. Samozřejmě, čím nižší nastavení, tím horší výsledek, což se v mnoha případech vůbec nevyplatí. Hra spuštěna s vyššími nastaveními vyžaduje dostatečně výkonný počítač.

Toto RPG nabízí mnoho grafických nastavení, které umožňují povolit pokročilou úroveň fyziky vlasů od Nvidie či různou hloubku efektů. Minimální požadavky jsou 6 GB paměť RAM, Intel Core i5-2500K nebo AMD Phenom II X4 940. Na grafiku by mělo postačovat Nvidia GeForce GTX 660 nebo AMD Radeon HD 7870.

8. Crysis 3

Crysis 3, podobně jako každá jiná hra Crysis, běží na CryEngine od Cryteku. Každý detail ve hře od prostředí až po osvětlení je nádherně vykreslen, co si užije každý, kdo bude disponovat vhodnou grafickou kartou.

Hra byla vydána ještě v roce 2013 a v našem seznamu jde tedy o nejstarší hru. Hra je náročná hlavně při nejvyšších nastaveních všech detailů v kombinaci se zapnutým plnohodnotným vyhlazováním hran. Minimální nároky jsou 2 GB paměť RAM (3 GB pro Vistu) a Intel Core2 Duo 2.4 Ghz (E6600) s grafikou Nvidia GTS 450 nebo procesor AMD Athlon64 X2 2.7 Ghz (5200+) a grafická karta AMD Radeon HD5770.

7. Watch Dogs 2

Hra používá modifikovanou verzi modulu Disrupt, který bylo možné vidět i v prvním Watch Dogs, přičemž vykresluje realistické ztvárnění San Francisca. Hra od vývojáře z Ubisoft Montreal nabízí velmi povedené pokračování, které však nenavazuje na události z prvního dílu. Hra má na maximální detaily obrovské nároky, ale umožňuje i osekat některé detaily, přičemž bude stále vypadat dobře.

Pokud máš k dispozici slabší počítač s menší pamětí RAM a slabší grafickou kartou, jistě potěší fakt, že můžeš ušetřit místo na disku. To docílíš tím, že velké 4K textury, které jsou zdarma součástí DLC, nemusíš vůbec instalovat, přičemž hra zabere na disku jen necelých 23 GB.

Kromě samotné grafiky je na velmi vysoké úrovni i zvukový projev, který působí místy neuvěřitelně realisticky. Minimální požadavky tvoří 6 GB paměť RAM, CPU Intel Core i5-2400S a AMD FX 6120 a grafické karty Nvidia GeForce GTX 660 (2 GB) / AMD Radeon HD 7870 (2 GB).

6. GTA V

Neexistuje asi nikdo z hráčů, který by neznal úspěšnou sérii Grand Theft Auto. Páté pokračování mnohých překvapilo, jelikož má na PC až závratnou škálu grafických možností. Možné je vylepšit mnohé atributy, jako například kvalitu textur, teselovaní, shadery či dokonce zvýšit hustotu obyvatelstva. GTA V lze srovnat s výše uvedeným Watch Dogs, ale grafika je více realistická a s kvalitnějšími texturami či efekty.

 

Watch Dogs má navrch oproti GTA V v zobrazení deště. Díky parádní optimalizaci je možné hru hrát i na slabších grafických kartách. Je však třeba počítat s tím, že nezbytností je vyšší snímková frekvence.

Na GTA V budeš potřebovat minimálně 4 GB paměti RAM, procesor Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2.40 GHz (4 jádra) nebo AMD Phenom 9850 (4 jádra). Co se grafiky týče, v tomto případě je minimum NVIDIA 9800 GT 1 GB nebo AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11).

5. Far Cry 5

Far Cry 5 je další hra, která běží na CryEngine od Cryteku. Hra nabízí desítky hodin zábavy na misích v otevřeném světě, přičemž tvůrci do hry zapracovali i mnoho drobných detailů, které se týkají především herního světa a fungování postav. I díky tomu je hra realističtější a zábavnější.

 

Ve hře se setkáš s detailně propracovaným a zapamatovatelným světem, nádherným grafickým zpracováním a množstvím nastavení. Pomocí nastavení je možné změnit textury, terén, stíny, odměrnou mlhu, antialiasing, filtering či rozmazání motion blur. Nechybí však ani škálování rozlišení. Minimální požadavky jsou alespoň 8 GB paměti RAM, CPU Intel Core i5-2400 nebo AMD FX-6300 a grafická karta NVIDIA GeForce GTX 670 nebo AMD R9 270 (2 GB VRAM se Shader Model).

4. Project Cars

Jedinou závodní hrou na seznamu je právě Project Cars od studia Slightly Mad Studios. Hra vyšla ještě v roce 2015, přičemž využívá Madness Engine. Při nejvyšších nastaveních jde pravděpodobně o nejrealističtější závodní hru současnosti. Nejlépe nastavení mohou skutečně potrápit i ty nejvýkonnější počítače.

Tento výborný závodní simulátor byl z větší části financován komunitou, a tak jeho vývoj nebyl na začátku vůbec jednoduchý. Hra nabízí neuvěřitelné možnosti nastavení vozů.

Project Cars je vynikající závodní hra s mírně nedoladěnou optimalizací. Na Project Cars ti bude stačit minimálně 4 GB paměti RAM, procesor 2.66 GHz Intel Core 2 Quad Q8400, 3.0 GHz AMD Phenom II X4 940 a grafická karta nVidia GTX 260 nebo ATI Radeon HD 5770, 1GB VRAM.

3. Shadow of the Tomb Raider

Vývojáři v Crystal Dynamics vytvořili pro Shadow of the Tomb Raider svůj vlastní Foundation Engine, který umožňuje vykreslit výborné modely postav s živými animacemi. Hra vyšla v roce 2018 a ihned se zařadila mezi nejkrásnější kousky na trhu. Nabízí nádherné a detailní prostředí Mexika a Peru, velkolepé logické hádanky a grafiku, která okouzlí i bez ray tracingu.

Je inspirovaná herní sérií Uncharted, co jí určitě pomohlo a zklamáni nebudou ani fanoušci série, či hráči, kteří se o sérii dosud nezajímali. Celkově můžeme označit Shadow of the Tomb Raider za nejlepší díl celé série. Tomb Raider bude potřebovat minimálně 8 GB paměti RAM, procesor i3-3220 nebo podobný AMD procesor a na grafiku Nvidia GTX 660 / GTX 1050 nebo AMD Radeon HD 7770.

2. Final Fantasy XV

Samotná hra je obrovská a pokud si ji chceš vyzkoušet v celé kráse, počítej s nutným prostorem na disku větším než 100 GB. Hra nabízí úžasnou grafiku s otevřeným světem a množstvím různých lokalit. Hra využívá speciální vizuální efekty od Nvidie, možnost hraní v 4K nebo dokonce až v 8K či výborně propracované efekty, které velmi realisticky zobrazují vlasy, srst, trávu či rostliny.

Déle se čekalo, dokud hra dorazí i na počítače, ale v konečném důsledku se pro mnohé hráče čekání vyplatilo, jelikož hra přinesla unikátní obsah, který z ní činí jednu z nejkrásnějších a nejnáročnějších her v současnosti. Minimální požadavky jsou alespoň 8 GB paměti RAM, CPU Intel Core i5 2400 3.1 GHz nebo AMD FX-6100 3.3 GHz. Na grafiku vystačí GeForce GTX 760 nebo GeForce GTX 1050.

1. Deus Ex: Mankind Divided

Mnoho počítačových sestav by mělo problémy s výše uvedenými tituly, ale pokud je řeč o Deus Ex: Mankind Divided s maximálním rozlišením 4K, zapotí se i ty nejvýkonnější. Nároky na paměť je možné výrazně zredukovat snížením detailů textur, které jsou opravdu ve velmi vysokém rozlišení. Grafika se snaží být co nejreálnější, co se jí v mnoha případech i daří.

Deus Ex: Mankind Devided patří k nejlepším a jednoznačně i graficky nejnáročnějším hrám současnosti, pokud si však chceš vychutnat veškerý grafický potenciál, který hra nabízí, bude nutné pro její spuštění to nejlepší z nejlepších.

Budeš potřebovat minimálně 8 GB paměti RAM, procesor Intel Core i3-2100 nebo ekvivalent AMD a na grafiku postačí AMD Radeon 7870 2 GB nebo NVIDIA GeForce 660 2 GB.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )