Youtube / Ben Geskin

Nejnovější zprávy od portálu LetsGoDigital přinášejí patenty společnosti Apple, které ukazují, jak by mohly vypadat iPhony v roce 2020.

Kromě podpory 5G má být největší změnou displej bez výřezu a přední kamera umístěná pod ním. O tématu píše GSMArena.

Přední kamera a snímač otisků prstů pod displejem

Rok 2020 je již za dveřmi, a s ním přicházejí i nové spekulace o příštích iPhonech. Apple si totiž údajně nedávno v Japonsku požádal o trojici pozoruhodných patentů na design, které zveřejnil Japonský patentový úřad 23. prosince.

Podle těchto náčrtů mají mít nové iPhony obdélníkový bezvýřezový displej se čtvercovými rohy, což naznačuje, že toto zařízení obsahuje pod displejem včetně snímače otisků prstů i přední kameru.

Patenty společnosti Apple / Zdroj: LetsGoDigital

Podle zjištění redaktorů z portálu GSMArena však jde pouze o částečný patent, který se vztahuje na zvýrazněný displej, přičemž všechno kolem je použito jako reference. I přesto, že celkový patent stále nemusí znamenat nový produkt, na něj existuje několik možných vysvětlení. Prvním z nich je, že Apple se chystá představit aktualizovaný iPod Touch, který bude založen na designu současných iPhonů. To však zní spíše nepravděpodobně, jelikož společnost novou generaci iPod Touch představila letos v květnu.

Nejnovější generace iPod Touch byla představena letos / Zdroj: Apple

Mezi možné vysvětlení také patří, že jde o nový levný displej pro ještě levnější iPhony, které by společnost představila jako konkurenci pro levné čínské smartphony, kvůli kterým výrazně ztrácí podíl na globálním trhu. Již delší dobu se také hovoří o příštím nástupci oblíbeného iPhone SE, avšak není jisté, zda to souvisí právě s tímto patentem.

TheOfficialAyush/YouTube

O možné integraci snímače otisků prstů v displeji do nových iPhonech jsme tě však informovali už začátkem prosince, a tak odstranění funkce Face ID nezní až tak neuvěřitelně.

Je také zřejmé, že nové modely budou nabízet podporu 5G, avšak stále není zcela jisté, kdo má americkému gigantu požadované modemy dodávat. Apple s představováním svých produktů vždy přitáhne obrovskou pozornost a jinak to nebude ani příští rok.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )