WPLG Local 10/Youtube

Elektromobily Tesly byly dosud účastníky několika dopravních nehod, které v některých případech bohužel skončili i tragicky.

Mnohokrát však tyto vozidla ukázaly svou bezpečnostní stránku, když se jim i při na pohled děsivých haváriích podařilo posádku ochránit. Stejně tak se stalo i při nedávné nehodě Modelu X na Floridě, do kterého vrazil Nissan GT-R. Sportovní model do elektromobilu narazil ve vysoké rychlosti, přičemž náraz rozdělil Model X na dvě poloviny, informuje Teslarati. Nehoda si vyžádala zranění.

Svědci nehody popsali jak se sportovní Nissan GT-R ve vysoké rychlosti řítil přes křižovatku, když na semaforu svítilo už červené světlo. Řidič Tesly Model X nestihl na danou situaci zareagovat a vyhnout se nárazu. Po silné srážce byla zadní část karosérie elektromobilu roztržena, ale naštěstí nedošlo k vážnějším zraněním.

Tesla Model X při těžké havárii ochránila posádku

Posádku Nissanu převezla záchranka do nemocnice, řidič Modelu X se po nehodě dostal z vozidla po vlastních nohou, ale s menšími zraněními, informuje 7News Miami. Nissan GT-R měl po nehodě zdemolované přední část a valil se z něj kouř. Do nehody byly zaplaceny i další 2 vozy, Ford Mustang a VW Golf, do kterého Model X po srážce narazil. Takový náraz však nezpůsobil poškození bateriových článků elektromobilu.

 

Tesla je umisťuje do podlahy tohoto elektrického SUV, které má díky akumulátoru nižší těžiště a také kvůli tomu se při nehodě vozidlo nepřevrátilo. Baterie jsou navíc chráněny hybridními a vysoce odolnými materiály, ale i speciálními deformačními zónami, které mají absorbovat nárazy. I samotná Tesla potvrdila, že její elektromobily jsou ve srovnání s běžnými vozidly 3 až 4-násobně bezpečnější. Bezpečnost Modelu X přitom dokázalo několik testů, včetně Euro NCAP.

Bezpečnost je na prvním místě

Toto testování udělilo vozidlo nejvyšší možné hodnocení 5 hvězdiček, které získal po zhodnocení výsledků ve více testech, včetně testů bezpečnostních a asistenčních systémů. V tomto směru překonává Model X veškerou konkurenci. Detailní informace o tomto testování elektromobilu najdeš v samostatném článku.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )