Tesla Model S má dojazd 603 km a zakúpiť si ju môžeš aj cez oficiálnu stránku Zdroj: Tesla

I přesto, že elektromobily od Tesly patří k elektrickým vozidlům s nejvyšším dojezdem, společnost v tomto směru nezahálí a neustále se ho snaží zlepšovat.

K jeho navýšení by měla přispět i nová, 110 kWh baterie, na které aktuálně automobilka pracuje, píše portál Electrek.

Elon Musk na poslední setkání akcionářů společnosti oznámil, že brzy vyjde z jejich továrny první elektromobil s dojezdem více než 400 mil, což je téměř 650 kilometrů. Takový fantastický dojezd má zajistit nová baterie, na které aktuálně Tesla pracuje a která bude mít kapacitu až 110 kWh.

Tesla

Vozidlo s nejvyšším dojezdem od Tesly podle EPA hodnocení je aktuálně Model S ve verzi Long Range Plus, protože jeho dojezd je i díky různým softwarovým aktualizacím, které postupem času přicházely, aktuálně 390 mil, což je téměř 630 km.

Samozřejmě, dojezd se pomocí softwarových aktualizací nedá zvyšovat navždy, a tak přišly na řadu hardwarové vylepšení, které se dostanou do budoucí vozidla již brzy.

YouTube

Automobilka práce na nové baterii oficiálně nepotvrdila a s těmito zjištěními přišel Jason Hughes, hacker a velký fanoušek Tesly, který objevil informace o nové baterii v poslední aktualizaci BMS firmwaru, informuje Teslarati.

Ve svém příspěvku na sociální síti Twitter píše, že nová baterie by se měla skládat ze 108 článků a měla by dosahovat napětí zhruba 450 V. Při současném trendu Tesly však Jason předpokládá, že skutečná kapacita baterie bude vyšší než zmíněných 110 kWh.

Očekává, že by se mohlo jednat až o 115 kWh baterii, která bude omezena na nižší kapacitu. Tesla si zvykne nechávat jisté rezervy, které později prostřednictvím zmíněných softwarových aktualizací postupně odstraňuje.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )