Twitter / @Tesla__Mania

Tesla bere úroveň bezpečnosti svých elektromobilů vážně, čehož příkladem je i povedený Model 3, který je mimochodem odnedávna oficiálně dostupný i pro Slovensko.

Ten při nedávné hromadné nehodě v Číně ukázal úžasnou pevnost střechy. O tématu píše Teslarati.

Šílená pevnost střechy

Jak informuje portál Tesla in Canada, přesto, že mnoho lidí stále o bezpečnosti elektromobilu Tesla Model 3 pochybuje, povedený kousek od americké automobilky neustále potvrzuje přímý opak. Nejnovějším příkladem je nepříjemná hromadná nehoda, k níž došlo v neděli v čínském Guangdongu. Na Twitteru se totiž objevily záběry a fotografie z incidentu sdílené uživatelem @Tesla__Mania, které ukazují jak si Model 3 během havárie udržel na neporušené střeše těžkou Toyotu Rav-4.

Potvrzuje bezpečnostní rating

Navzdory hrozivé scény se řidiči Tesly údajně podařilo uniknout bez utrpení vážnějších zranění, k čemuž určitě přispěla i vysoká úroveň bezpečnosti jeho vozidla. Video znázorňující následky havárie také ukazuje, že prostorná kabina Modelu 3 zůstala navzdory vážné nehodě neporušená, což také platilo i pro jeho skleněnou střechu. Nehoda tak potvrzuje nejvyšší bezpečnostní rating od Pojišťovacího institutu pro bezpečnost na silnicích (IIHS), který získal elektromobil v září.

Tesla Model 3 / Zdroj: Tesla

„Výsledky IIHS také ukazují mimořádnou pevnost celoskleněné střechy Modelu 3, která je podporována velmi silnou kovovou konstrukcí karoserie a pomáhá chránit cestující při srážkách. Během testování byla střecha vozidla schopná úspěšně odolat více než 9 000 kg síly, což převyšuje pět Modelů 3 umístěných na jeho střeše najednou. „, napsala tehdy automobilka. Střecha elektromobilu údajně získala vyšší skóre poměru pevnosti a hmotnosti jako jakékoliv jiné plně elektrické vozidlo, které IIHS kdy testovala.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )