Tesla

S elektrickým pick-upem Tesla Cybertruck se bude dát i kempovat.

Umožní to takzvaný „kempovací mód“, který přemění vozidlo na pojízdnou kuchyni. Navíc automobil dobiješ solárními panely!

Tesla Cybertruck je aktuálně nejdiskutovanější automobil posledních hodin. Ať už je to kvůli jeho neobvyklému designu, šíleným specifikacím, ceně nebo tak trochu kvůli zpackané prezentaci. Jak připomíná portál TeslaRati, ultramoderní pick-up však v sobě skrývá mnohem více, než se na první pohled zdá.

Kempování s Cybertruckem? Proč ne!

Tesla je známá tím, že své vozy vyrábí v módech či nástavbách, které v běžných modelech klasických automobilek neuvidíš. Stejné pravidlo platí i v případě pick-upu Cybertruck, který by měl nabídnout nadstavbu v podobně takzvaného „kempovacího módu“. Ten prakticky promění vozidlo na pojízdnou kuchyni s pultem na krájení a stolem.

Kromě kempování bude Cybertruck vhodný i pro dálkovou přepravu. Tesla si však řekla, že tyto typy využití automobilu by mohla přetvořit ve svůj prospěch. Během kempování je totiž vozidlo delší dobu, případně i několik dní, odstavené na jednom místě a zároveň vystavené dennímu světlu. Automobil by se tak při osazení solárních panelů mohl dobíjet.

Cybertruck si vyrobí vlastní energii ze solárních panelů

Elon Musk nedávno odpověděl na příspěvek jednoho z fanoušků na Twitteru, jehož otázka směřovala k designu automobilu a využití solární energie. Musk v odpovědi potvrdil, že k automobilu bude možné přidat solární panely v zadní části, které jsou schopny vygenerovat energii dostatečnou na přibližně 24 kilometrový dojezd.

Extravagantní generální ředitel navíc dodal, že přidáním rozkládacích solárních křídel bude možné vygenerovat energii dostatečnou pro 48 až 64 kilometrový dojezd. Podle Muska tento dojezd ve skutečnosti pokrývá průměrný nájezd kilometrů za den, který procestují řidiči ve Spojených státech. Zároveň by mohl být tento systém užitečný, pokud se vozidlo nachází mimo zdroje elektrické energie.

Setká se teorie s praxí?

Nejde tak o obrovský dojezd, ale v nejhorších situacích může pomoci minimálně najít nejbližší zdroj elektrické energie. Pokud by majitel Cybertruck používal jen na krátké trasy, prakticky by ho vůbec nemusel dobíjet za pomoci supernabíječek. Automobil by jen stačilo nechat venku na Slunci.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )