Foto: SITA/AP (Mark Rogers/)

I když máme občas pochybnosti, rádi si o sobě myslíme, že my lidé jsme v podstatě docela dobří.

Bohužel občas se v populaci vyskytne zlo, jaké nemá obdoby. Vrah, který děsí k smrti už jen svou existencí a dokáže šokovat i ty nejzdatnější vyšetřovatele. Jedním z takových lidí je i sériový vrah, kterého FBI označila za jednoho z nejhorších, jaký se kdy ocitl v cele.

Přiznal se k více než 90 vraždám

Nikdy nemůžeme vědět, jakými myšlenkami se zabývá náš soused, jaké tajné touhy má člověk, kterého potkáváme během pravidelného venčení domácího mazlíčka, zda kdy se v městské dopravě posadíme vedle člověka, který má na rukou krev.

Jak píše portál The Guardian, poměrně nenápadně působil i muž jménem Samuel Little. Nyní však sedí ve vězeňské cele a přiznal se k více než 90 vraždám, následkem čehož ho FBI prohlásila za jednoho z nejúčinnějších vrahů v amerických dějinách.

Policie ho zatkla ještě v roce 2012, v té době však ani jen netušili, koho se jim podařilo dopadnout. Teprve po roce se totiž Little přiznal, že na svědomí nemá jen 3 vraždy, za které ho původně zatkli. Mezi lety 1970-2005 připravil o život více než 90 žen. FBI prohlásila, že přiznání jsou považovány za pravdivé a 50 případů se už i podařilo vyšetřit.

Ve vězení kreslí jejich portréty

79-letý muž odsouzen na několikanásobné doživotí říká, že za oběť mu padlo 93 lidí, přičemž většinou to byly ženy a všechny své oběti uškrtil. Mnoho obětí žilo na okraji společnosti, byly to prostitutky nebo ženy závislé na drogách o nichž se předpokládalo, že se předávkovali nebo zemřeli náhodně. Některé těla nebyly nikdy nalezeny. Většinou šlo o ženy tmavé pleti a Little si čas ve vězení krátí tím, že kreslí barevné portréty žen, které zabil.

Součástí vrahovy složky jsou také nahrávky, na nichž popisuje některé ze svých vražd. Přiznává například, že v roce 1993 jednu z obětí uškrtil a její tělo nechal skutálet se ze svahu při cestě. V dalším popsal, jak v New Orleans zabil ženu, která mu připadala velmi pěkná, vysoká a přátelská. Setkali se v roce 1982 v klubu a poté, co k němu nasedla do auta, ji Little zabil. V záznamu uvedl, že je to jediná z žen, kterou utopil.

Martha Cunninghamová

Little byl nomádům, vraždil tak nejen v New Orleans, ale i v Ohiu, Kalifornii či v Texasu. Díky jeho přiznáním se nyní otevřelo mnoho případů, které byly považovány za uzavřené. Například v roce 1975 bylo v lesích nalezeno tělo ženy, kterou identifikovali jako Marthu Cunningham. Byla dobita a od pasu dolů nahá, spodní prádlo i punčošky měla stažené ke kolenům. Navíc chyběly její šperky a bylo očividné, že do lesa ji někdo dotáhl a její tělo pohodil za stromem.

Ještě v den, kdy její tělo objevili, však policie případ uzavřela a prohlásila, že Martha zemřela z přirozených příčin.

The Guardian
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )