Foto: vollebag

Svět módy se každým dnem mění a hýbe se vpřed.

Každý rok jsou v módě jiné barvy, jiné materiály, jiné prvky a méně zdatný člověk to prostě nestíhá sledovat. Jisté však je, že nejvíce zaujmou věci, jaké ještě dosud na trhu nebyly a nenosí je každý druhý člověk. Navíc, pokud jsou alespoň trochu ekologické, má to tvůrce oděvu vyhráno. Tento kabát je však jedinečný – něco takového jste totiž na trhu ještě jistě neviděli.

Když se na tuto bundu podíváte, nebudete moct odhadnout, jaké barvy vlastně je. Odráží totiž každou barvu viditelného spektra – je tedy na ní z každého trošku. Napodobuje tak schopnost chobotnice, která se dokáže ve svém přirozeném prostředí dokonale zakamuflovat a ukrýt. Kromě toho, bunda není jen estetickou záležitostí, je i praktická. Ochrání vás nejen před deštěm, ale v nepříznivém počasí i před větrem.

 

Pestrá škála výrobků Vollebak

Bunda pochází z dílny Vollebak, společnosti, která se zaměřuje na výrobu jedinečných, ale praktických kousků oblečení. Najdete u nich kabát napájen solární energií, kabát vyrobený z grafenu, z jediného materiálu na světě, který byl oceněn Nobelovou cenou, keramické tričko či dokonce nezničitelné kalhoty. Výroba bundy s kamuflážní schopností nebyla vůbec jednoduchá. Tým Vollebak za pomoci laserů připevnil na povrch bundy 2 miliardy mikroskopických skleněných kuliček.

Během dne nenápadná, během noci kouzelná

Díky tomu je bunda během dne relativně nenápadná a metalickými odrazy připomíná olejovou skvrnu rozlitou na cestě. Když se však od ní během noci odrazí jasné světlo, odhalí své tajemství ve formě celé viditelné barevné škály. Pro portál Designboom se vyjádřil jeden ze zakladatelů společnosti Vollebak, Steve Tidball, který říká, že bunda dostala příznačné pojmenování Černá chobotnice.

Miliardy skleněných kuliček

Tvůrci se soustředili na to, aby povrch bundy co nejvíce připomínal vysoce viditelnou kůži chobotnice. Rozdíl je v tom, že kůže chobotnice je pokryta drobnými plotýnkami, díky čemuž může měnit barvy podle potřeby a nenápadně se přizpůsobit svému prostředí a splynout s ním během lovu na svou kořist. Bunda však není pokryta plotýnkami, ale mikroskopickými skleněnými kuličkami.

Ty nejsou pouhým okem viditelné, na jednom centimetru čtverečním jejich je osazených až 40 tisíc. Když na ně zasvítí, světlo putuje po povrchu kuliček a následně se odrazí zpět ke zdroji světla, díky čemuž se může zdát, že světlo vyzařuje samotná bunda. Cena tohoto jedinečného kusu je 23 tisíc korun a pokud vás zaujala, Vollebak nabízí širokou škálu dalších zajímavých produktů, které dokonale doplní váš šatník.

designboom, vollebak
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )