Tesla

V pátek byla prostřednictvím blogu představena třetí generace solárních střech od společnosti Tesla.

V telefonickém rozhovoru s médii Elon Musk odpověděl na několik otázek a upřesnil detaily. Uvedl také, že první nová solární střecha bude instalována v nejbližších týdnech. Sám doufá, že během pár měsíců zvednou produkci až na tisíc nových střech týdně, píše TechCrunch.

Solární střechy od Tesly mají na domech vypadat jako klasické. Budou však zdvojnásobovat výrobu elektrické energie. Společnost na produktu pracuje již tři roky od návrhu prvního konceptu. „U verze jedna a dva se některé věci ještě musely doladit. Třetí verze je připravena ukázat velké věci.“ říká Elon Musk.

Tesla

Na obklady a střechu se poskytuje záruka 25 let, v níž je zahrnuta ochrana schopnosti vyrábět elektřinu a také ochrana proti povětrnostním podmínkám (včetně odolnosti vůči větru s rychlostí 210 km / h).

Solární střecha v konečném důsledku získává větší množství energie, než tradiční střecha podobné velikosti, která je vybavena solárními panely. Přestože samotné akumulační články v dlaždicích nejsou efektivnější než tradiční solární články v panelech, solární střecha má lepší výkonnost, nakolik pokrývá větší plochu.

Celkově si Elon Musk umí představit objednávky až na 100 milionů domů po celém světě. Zdůraznil, že společnost chce střechy nabídnout pro všechny regiony na světě. Při představení bude k dispozici pouze jeden motiv solární střechy, společnost však v blízké budoucnosti plánuje rozšířit vzhled o i jiné verze, vzhled střechy by se mohl podobat například hlíně. Otevřená je však i jiným alternativám.

Experis Singapore/Twitter

„Střecha ze slunečního skla nebude mít finanční úspěch u lidí, kteří mají relativně novou střechu. Toto je totiž střecha, která má generátory sluneční energie zabudované.“ vysvětlil Musk. Poznamenal, že Tesla ve třetí verzi produktu nastavila cenu nižší, než se pohybují ceny průměrných střech se solárními panely. Na webové stránce společnosti se nachází ceník, podle kterého za průměrnou střechu s plochou téměř 200 metrů čtverečních zaplatíš 42 500 dolarů.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )