YouTube / CNET

O vůbec první skládací smartphony se postarali společnosti Samsung a Huawei, přičemž první jmenovaný výrobce měl se svým modelem značné problémy.

Koncem roku 2019 představila svůj skládací smartphone i společnost Motorola a zdá se, že problémy se nevyhnou ani jí.

Motorola oživila svůj ikonický model z minulé dekády a přidala do něj moderní technologie. Ohebný displej a skládací konstrukce se tak staly hlavní doménou nové Motoroly RAZR ve stylu „vyklápěčky“. Hlavním tahákem je kromě samotného designu i ohebný 6,18-palcový OLED displej s HD rozlišením.

Konstrukce zařízení je vyrobena z kvalitního kovu v kombinaci se sklem. Jak se však zdá, vyklápění dělá smartphonu velké problémy a jeho životnost nemusí být delší než půl roku. Na smartphone s cenovkou 1 500 dolarů v USA nebo 42 000 korun v Evropě je to velký problém, který můžeme klidně označit jako selhání ze strany výrobce.

Vyklápěcí Motorolu RAZR si totiž na test vzala společnost CNET. Zařízení bylo vloženo do speciálního zařízení „FoldBot“, které mělo za úkol telefon sklápět a vyklápět. Po 27 000 složeních už zařízení nebylo schopné telefon sklopit.

Podařilo se to až ručně, ale panty byly již značně poškozené, informuje TheVerge. Panty při skládání vydávaly nepříjemné zvuky připomínající vrzání dveří. Kromě toho bylo viditelné, že při sklápění byl vyvíjení odpor, což ještě více nasvědčovalo tomu, že něco není v pořádku. Zajímavostí však je, že displej telefonu všechno vydržel a zůstal absolutně bez jakýchkoliv poškození.

Pokud předpokládáme, že uživatel svůj telefon kontroluje přibližně 80 až 150 krát denně, panty nové Motoroly RAZR selžou po 6 až 12 měsících, což je žalostně málo. Společnost se nevyjádřila, kolik složení by měl smartphone vydržet, ale podle vyjádření poskytuje na zařízení běžnou 2-letou záruku a také záruku na chyby vzniklé při běžném používání.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )