Foto: Youtube.com/Lorum Ipsum /TASR

Všimli jste si podobnost mezi nimi i vy?

Simpsonovi se mohou těšit kromě svého mimořádného úspěchu i unikátní schopností – předpovídat budoucnost. Tentokrát si lidé na sociálních sítích všimli podobnost mezi Lisou a mladou aktivistkou Gretou Thunberg.

Tvůrci úspěšného animovaného seriálu se mohou pyšnit několika předpověďmi, které se později odehrály i ve skutečnosti. Jak to dokáží, je stále víceméně záhadou, i když se to už scénáristé pokoušeli nějakým způsobem vysvětlit.

Foto: MovieStillsDB

Tvůrcům Simpsonových se již podařilo předpovědět například smrt Stephena Hawkinga, zvolení Donalda Trumpa za prezidenta Spojených Států nebo dokonce velké vyvrcholení Game of Thrones, při kterém spálil drak Daenerys Targeryen město spolu s lidmi. Tentokrát si diváci všimli další podobnost se skutečností.

Mladá aktivistka Greta Thunberg pouze před několika dny vystoupila na klimatickém summitu OSN v New Yorku. Ve svém emotivním projevu upozornila na důležité problémy, které je nutné okamžitě řešit.

Greta Thunberg na klimatickém summitu v New Yorku, foto: TASR/AP

„Jak se opovažujete? Ocitli jsme se na prahu masového vymírání a přesto jediné, o čem dokážete mluvit, jsou peníze. Jste pro nás zklamáním, „ řekla Greta a přítomným politikům dokonce vytkla, že jí ukradli dětství.

Po tomto projevu se na Redditu a Twitteru začaly objevovat zajímavé teorie, které spojují Thunberg s oblíbenou postavou Simpsonových, Lisou Simpson. Ta byla vždy velmi ambiciózní, vynikala ve škole a často se snažila učinit svět lepším.

Simpsons predicted Greta Thunberg from r/TheSimpsons

Epizodu odvysílali před více než 10 lety

Konkrétně byla porovnávána zejména jedna část seriálu, v níž Lisa předváděla podobně vášnivý projev, ve kterém upozornila na změnu klimatu v důsledku klimatické krize, kvůli které městečko Springfield do 50 let zanikne. Tato scéna se objevila v 20. sérii, která byla odvysílána již v roce 2008.

Mimo jiné Lisa upozornila na zvyšující se hladiny moří nebo skleníkové plyny, které se nacházejí v atmosféře. Nejde tedy jen o samotnou podobnost s Gretou, ale i o důležité poselství, které Simpsonovi přinesli již před několika lety.

Unilad
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )