Twitter

Zatímco svět netrpělivě očekává příchod nové konzolové generace, Severní Korea si s velkými značkami hlavu příliš nedělá a rozhodla se představit svou vlastní konzoli.

Jmenuje se Moranbong, vypadá jako z roku 2005 a většina obyvatel si ji pravděpodobně tak či tak nebude moci dovolit.

Život v Severní Koreji nepatří mezi ty nejlehčí, obyvatele země proto možná potěší alespoň příchod nové konzole, která má za cíl zpříjemnit jim volné chvíle. Jak informuje MSpoweruser, nese název Moranbong a je vůbec první herním zařízením svého druhu, které bude v zemi představeno.

I když se o herním systému ví jen velmi málo, novinka má být zaměřena na rodiny a nabídne zábavu i vzdělávání hravou formou. Podle obrázků je Moranbong kopií Nintenda Wii a Microsoft Kinect, od kterých si půjčila pohybové ovládání a prostorové snímání.

Nabídka her sice nebude tak bohatá jako na konzolích od světových výrobců, zabavit by však měly především taneční a sportovní hry, které budou doplněny například o několik stříleček nebo rodinných titulů. Součástí mají být i vzdělávací aplikace a aplikace na přehrávání filmů či poslech hudby, samozřejmě vše předem schválené a zkontrolované úřady.

I když se Severní Korea pyšní, že jde o první herní zařízení v zemi, Nintendolife odhalil, že pravděpodobně jde pouze o kopii čínského herního systému Cdragon Cassidy G80, který se prodává za 130 dolarů. Pokud by chtěla novinka z KĽDR prorazit za stejnou cenu, lidé by se o ni pravděpodobně příliš netrhala. Jak informuje Business Insider, průměrný měsíční výdělek v zemi totiž nepřesáhne 170 dolarů.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )