Foto: MovieStillsDB

Seriál Witcher si v posledních dnech získává stále více pozornosti.

Mezi nejvíce sledované seriály patřily donedávna Hry o trůny. S koncem poslední série se však uvolnil prostor pro další zajímavé seriály a jednoznačně mezi ně patří například seriál The Witcher.

The Witcher šplhá na nejvyšší příčky

Fanoušci žánru fantasy čelili v posledních měsících zklamání, finále seriálu Game of Thrones totiž nebylo takové, jak si ho diváci představovali. Tvůrci museli snést nemalou dávku kritiky, ale jak informuje portál Unilad, pro fanoušky žánru svítá nová naděje, i když ne v podobně nového závěru Game of Thrones.

Na seriál The Witcher se diváci dívali zpočátku tak trochu s nedůvěrou, zdá se však, že nakonec překoná všechna očekávání. Lauren Schmidt Hissrich, která stojí za zrodem seriálu, vytvořila kvalitní dílo s ideální dávkou napětí a mýtických stvoření, které je jako stvořené na dlouhé zimní večery.

Foto: MovieStillsDB

Ačkoliv byl The Witcher odvysílán pouze nedávno, na IMDb se už stihl vyšplhat na nejvyšší příčky a získal si titul jednoho z nejlepších seriálů na Netflix. S hodnocením 8,7 z 10 bodů soupeří s oblíbenými seriály, jako například Stranger Things (8,8 bodů z 10), House of Cards (8,8 bodů z 10), či Peak blinders (8,8 bodů z 10).

Lepší než Mindhunter či Bojack Horseman

The Witcher dokonce předběhl seriály, které se na předních příčkách drží už nějaký ten čas, jako například Mindhunter s hodnocením 8,6 z 10 bodů, Bojack Horseman s hodnocením 8,6 z 10 bodů či Orange is a New Black s hodnocením 8,1 z 10 bodů. Lidé chválí nejen skvělé herecké výkony, ale i způsob, jakým herci zvládají bojové scény. Někteří kritici se na Twitteru dokonce vyjádřili, že ještě v žádném jiném díle neviděli tak uvěřitelnou práci s mečem.

Foto: MovieStillsDB

I když si The Witcher na stránce IMDb vysloužil skvělé hodnocení, na stránce Rotten Tomatoes měli uživatelé smíšené pocity. Seriál rozdělil lidi na dva tábory a dokud jeden z nich si dobrodružství Geralta z Rivie a výkon herce, který ho ztvárnil, Henryho Cavilla, neví vynachválit, druhý tábor udělil seriálu v hodnocení jen 57 procent.

Ke kritice se vyjádřila i samotná Lauren Schmidt Hissrich. Ta své fanoušky uklidňuje a tvrdí, že ji nezajímají názory lidí, kteří již po jedné části konstatovali, že je seriál špatný. Váží si však podporu těch, kteří viděli již všechny části a neumí se dočkat, kdy si budou moci prohlédnout pokračování.

Samozřejmě, The Witcher je ve světě seriálů ještě nováčkem, je proto třeba brát hodnocení s jistým nadhledem. I když se však situace ještě může změnit, se seriálem to zatím vypadá velmi slibně.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )