SEAT

Seat Leon čtvrté generace je už několik dní realitou a kromě toho, že okouzlil vizuálem a technologiemi, přináší i jednu šikovnou funkci, kterou se nemůže pochlubit ani nový Golf či Octavia.

Nový Leon je opět důkazem, že Španělé dokážou vyrobit krásné auto s emotivním designem. Tato generace však má oproti předchozím namířeno výše. Kromě designu tomu nasvědčuje osvětlení vozidla a jeho technologická stránka.

Novinka nabitá technologiemi a okouzlujícím osvětlením

Nový Leon je postaven na platformě MQB Evo, kterou disponují i jeho koncernoví sourozenci Golf a Octavia. Zákazníci si ho budou moci vychutnat ve dvou karosářských verzích – v hatchbacku a kombi verzi označené jako Sportstourer. Dostupný bude ve čtyřech stupních výbavy, a to Reference, Style, Xcell a nejvyšší FR.

Pokud se zaměříme na technologie, těšit se můžeme na nové LED světlomety se svítivostí až 900 lumenů, dynamické LED blinkry či zadní propojené světlomety s efektní uvítací funkcí. V interiéru zase najdeme 10,25 „digitální kokpit, multimediální systém s úhlopříčkou 8,25 palců či 10-palců v případě integrovaného navigačního systému.

Ten navíc poskytne kromě dotykové funkce i ovládání gesty a hlasem a 3D zobrazení navigace s dopravními informacemi poskytovanými v reálném čase. Kromě široké škály bezpečnostních a asistenčních systémů pro řidiče však upozorníme ještě na ambientní osvětlení interiéru, které v sobě skrývá technologickou vychytávku, kterou se nemůže pochlubit ani nový Golf či Octavia.

Vychytávka, kterou nemá asi žádné známé vozidlo na světě

Jak informuje portál Motor1, nový Leon totiž v rámci ambientního osvětlení integruje i systém výstrahy sledování mrtvého úhlu. Na fotografii níže si můžeš všimnout, že v rámci ambientního osvětlení v místě, kde se dveře řidiče nebo spolujezdce setkávají s přístrojovou deskou, se původní barva osvětlení mění na žluto-oranžovou.

Přesně v tomto místě a touto barvou upozorní nový Leon řidiče, že v jeho mrtvém úhlu se nachází vozidlo. Tuto vychytávku jsme tedy nejenže neviděli v novém Golfu či Octavii, ale prakticky ještě v žádném vozidle. Španělé však upozorňují, že nová vychytávka by měla být dostupná až od výbavy Xcell. Možná i díky ní si najde nejprodávanější model Seatu své nové příznivce.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )