Pixabay

Saúdský princ chce vybudovat skutečné město jako ze sci-fi filmů.

Město, ve kterém budou žít lidé s upravenou DNA a bude disponovat umělým deštěm či robotickými služkami.

Město jako z filmu 6. element? Nějak takto by mohl vypadat saudskoarabský městský stát Neom, který je aktuálně ve výstavbě. Jak informuje portál Futurism na základě prostudovaných plánů města portálem The Wall Street Journal, měli bychom v něm najít robotické služky, létající taxíky či tmavý zářící písek.

Obyvatelé města budou mít upravené geny a DNA

Saúdský princ Mohammed bin Salman chce, aby město osvětloval umělý Měsíc a nechyběl v něm park s robotickými dinosaury. Korunní princ plánoval město se svými konzultanty již od roku 2017. Na více než 2 300 stranách dokumentů se nacházejí také plány na násilné přemístění místních kmenů či vytvoření klinik na úpravu lidských genů.

Město s názvem Neom v hodnotě 500 miliard dolarů chce princ vybudovat ve vyprahlé a neplodné poušti severozápadní části Saúdské Arábie. Tato oblast však již dlouho pouští nebude, protože princ chce vytvářet umělý déšť, který oblast zúrodní a zároveň zchladí její horké podnebí. Napříč městem budou postaveny špičkové restaurace, jejichž počet na obyvatele města by měl být největší na světě.

Za pozlátkem se skrývá totalita!

Plány také zahrnují špičkové světové školy, v nichž by neměly učit živí učitelé, ale jejich hologramy. No za veškerým tímto pozlátkem se skrývá i jedna nevýhoda. Celé město má být vládou sledovány 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

To znamená, že půjde o futuristické město působící jako totalitní kontrolní stát. Mělo by jít o automatizované město, kde autority budou moci vše sledovat a počítačové systémy budou ohlašovat zločiny. Občané tak budou pod plným dozorem a mohou tak úplně ztratit soukromí.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )