Počas takmer dvoch dekád Microsoft predal takmer 30 miliónov kusov tejto populárnej konzoly a aktuálne ponúka dve verzie Xbox One X a Xbox One S. Zatiaľ čo prvý model začínal s drôtovými ovládačmi, v najnovšej verzii už máme bezdrôtové. Hoci aj v aktuálnej podobne nájdeme CD mechaniku, v nových generáciách už údajne vôbec nebude. Zdroj: Pixabay

Už v příštím roce bychom se měli dočkat nové generace herních konzolí od Sony a Microsoftu, které mají nabídnout mnohem vyšší výkon než dosavadní modely.

Zatímco Sony může hráčům přinést hraní ve vysokém 4K rozlišením, jeho konkurent na to půjde odlišně. Microsoft potvrdil, že Project Scarlett umožní plynulé hraní se snímkovací frekvencí 120 fps, což naznačuje, že hry budou zobrazovány ve FullHD rozlišení, informuje Kotaku.

V tomto směru se tak má tato novinka odlišovat od svého japonského protivníka, který by měl nabídnout hraní v 4K při 60 fps. Obě konzole by přitom měly dostat procesory AMD Zen 2, grafický akcelerátor Navi GPU, extrémně rychlé SSD úložiště, podporu pro technologii ray-tracing, hraní při vyšším fps a podporu 8K rozlišení, informuje Tweaktown.

Xbox/YouTube

Přestože Microsoft oficiálně neprozradil žádné konkrétní rozlišení, snímkovací frekvence 120 fps se s největší pravděpodobností bude během hraní spojovat s FullHD rozlišením. Project Scarlett by měly přitom oficiálně vyjít zhruba za rok, ale zatím není znám ani náznak toho, s jakou cenovkou přijde konzole na trh.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )