foto: MovieStillsDB

Mezi seriály, které si v poslední době získaly mnoho pozornosti, patří i seriál Černobyl.

Černobylská havárie otřásla světem ještě v roce 1986, ale hovoří se o ní ještě i dnes. Jednou z nedávných připomínek je seriál Černobyl, který si prohlédli miliony lidí po celém světě.

Vasilij Ignatenko byl na místě mezi prvními

Seriál spatřil světlo světa letos a vznikl pod taktovkou americké HBO a britské Sky. Seriál má pět dílů a každý z nich byl mrazivější než ten předešlý. Jednou z hlavních postav seriálu byla i Ľudmila Ignatenko. Je to vdova po hasiči, Vasiliji Ignatenko, který byl mezi prvními hasiči, kteří se na místo neštěstí 26. dubna v roce 1986 vybrali.

Za hrdinství však Ignatenko a jeho kolegové zaplatili krutou daň, po zásahu v Černobylu umírali na následky ozáření v nemocnici v nesnesitelných bolestech. Ľudmila zůstávala po celou dobu po boku svého manžela, přesto, že byla v té době těhotná. Naneštěstí, dítě po porodu přežilo jen několik hodin. Mnozí se proto na Ludmilu dívali přes prsty.

foto: MovieStillsDB

Postav bylo v pětidílné sérii Černobyl mnoho, mezi nimi i Ľudmila Ignatenko. V rozhovoru pro portál BBC se však Ľudmila vyjádřila, že s tím, že se stane jednou z hlavních postav, vůbec nepočítala a produkci povolení nedala. Tvrdí, že produkce s ní sice děj seriálu konzultovala, nevěděla však, jak bude její příběh a příběh jejího manžela vykreslen. Ľudmila si myslela, že když ji tvůrci seriálu oslovili, chtěli jen, aby jim díky svým vzpomínkám pomohla dění před katastrofou a těsně po ní vyobrazit co nejvěrněji.

Odvysílání seriálu rozjitřilo staré rány

O tom, že nešlo jen o vzpomínky a nejkrutější momenty jejího života se staly jednou z hlavních dějových linií, se Ľudmila dozvěděla údajně až po zhlédnutí upoutávek, které běžely v televizi. V rozhovoru pro BBC se vyjádřila, že už těsně po havárii čelila kritice, seriál však opět rozjitří staré rány a lidé jí vyčítají, že zabila své dítě.

Ľudmila se však brání a tvrdí, že neměla na výběr, o svého manžela se musela postarat. Navíc tehdy ještě o radiaci nebyly takové poznatky, jaké máme k dispozici dnes a Ľudmila si myslela, že její dítě je v jejím lůně v bezpečí.

 

Ľudmila není smířená ani s tím, že seriál opět oživil zájem novinářů, kteří jí od odvysílání seriálu neustále telefonují a klepou na dveře. Snaží se získat odpovědi na otázky, na které nemá odpovědi, tvrdí totiž, že o natáčení toho hodně nevěděla. Říká však, že pokud je odmítne, novináři se k ní snaží dostat násilím, s nohou ve dveřích, aby je nemohla zavřít. Nabídnuta její byla i finanční odměna ve výši 3 000 dolarů, Ľudmila však peníze odmítla.

Samozřejmě, HBO a Sky se brání a tvrdí, že s Ľudmilou komunikovali několikrát a nikdy se nevyjádřila, že si nepřeje, aby její příběh a příběh jejího manžela nebyl vyobrazen. Tvůrci seriálu si myslí, že jde o nedorozumění.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )