Foto: MovieStillsDB

Oblíbený sitkom letos oslavil 25. výročí premiéry první epizody.

Byly stejně ulítlí a každý z nás tak trochu věřil, že jednou je možná scénáristé dají dohromady. Vždyť v Přátelích měl každý svůj pár – Rachel měla Rossa, Monica Chandlera a Phoebe mohla mít Joeyho. Proč však mezi nimi tvůrci nikdy nic vážnějšího neodehráli? To je otázka, která fanoušky zajímala dlouhá léta. Záhadu nyní rozlousknul jeden z tvůrců sitkomu Přátelé, David Crane.

Možná mnoho fanoušků sitkomu Přátelé (Friends), který letos oslavil 25. výročí své premiéry, překvapil fakt, že v samotném ději dvě postavy navždy zůstaly jen přáteli. Phoebe (Lisa Kudrow) a Joey (Matt LeBlanc) měli k sobě charakterově poměrně blízko, ale za deset let mezi nimi k ničemu vážnému nedošlo. Tuto záhadu se nedávno pro fanoušky seriálu rozhodl rozlousknout britský deník Metro.

Ona tak trochu ujetá hippiesačka, písničkářka a zarytá vegetariánka, on milovník dobrého jídla, žen a stejně jako Phoebe zpěvačka, on neúspěšný herec. Mohla by se dvojice více doplňovat?

Foto: MovieStillsDB

Bylo by to příliš jednoduché

Představa ideálního seriálového páru však nakonec padla jen na dvě milostné dvojice – Chandlera (Matthew Perry) a Monicu (Courteney Cox), kteří se nakonec i vzali a Rachel (Jennifer Aniston) a Rosse (David Schwimmer), kteří po dlouhé pauze spolu měli dítě a nakonec i zůstali spolu. Proč tedy tvůrci nesehráli i nějaký intimnější vztah mezi Joeym a Phoebe? Odpověď nedávno portálu Metro prozradil jeden z dvojice tvůrců sitkomu, David Crane.

Podle Cranea by to bylo příliš okaté a divné. „Pokud je vaším cílem udržet šest postav v jejich příběhu pohromadě, bylo by velmi jednoduché jít touto cestou, ale myslím si, že něco takového by byla velká chyba,“ řekl. Postavy Phoebe a Joeyho tedy nikdy ani neměli skončit spolu ve vztahu jiném, než je ten kamarádský.

Nakonec i dobře, že se tak stalo. Kdoví totiž, zda by si Přátelé udrželi tolik fanoušků i v případě, že by intimních vztahů mezi šesticí přátel z New Yorku bylo o něco více.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )