Foto: Flickr.com/Richard Allaway

Zimní sezóna se nezadržitelně blíží, což jistě těší srdce nejednoho fanouška zimních sportů.

I když po sněhu není ještě ani stopy, mnozí se už jistě těší na to, jak ze skříně vytáhnou bruslařskou výstroj a vyběhnou na led, jiní provětrají sáňky a někteří se zas vyberou na svah. Pokud jste fanouškem lyžování, alespoň jednou za život byste měli vyzkoušet lyžovačku v lyžařském středisku Val Thorens.

Sezóna lyžovaček se nezadržitelně blíží

Lyžařská střediska, kam se s rodinkou nebo s kamarády vybereme, si obvykle vybíráme podle několika kritérií. Například podle vzdálenosti od našeho domova, podle toho, jaké služby nabízí a zvažujeme i to, do jaké míry lyžování v tom či onom středisku zatíží naši peněženku.

Několik lyžařských středisek máme i na Slovensku. Tím největším lyžařským střediskem je podle portálu On The Snow Jasná v Nízkých Tatrách. Nejvýše položené lyžařské středisko se zas nachází v Tatranské Lomnici. Pokud byste si po lyžování chtěli pořádně odpočinout, navštívit můžete například Oravice. Je to jediné lyžařské středisko na Slovensku, které se může pochlubit tím, že má termální koupaliště přímo u sjezdovek.

Pokud vás to však během zimní sezóny láká do zahraničí, jednoznačně byste měli vyzkoušet lyžařské středisko Val Thorens ve Francii. Vysloužilo si totiž titul nejlepšího lyžařského střediska na světě a cenu World Ski Awards. Val Thorens láme hned několik rekordů, je to nejvýše položené lyžařské středisko a navíc i nejrozsáhlejší.

Lyžování ve Val Thorens byste si neměli nechat ujít

Nejvyšší bod se nachází ve výšce 3 230 metrů, o sníh zde tedy není nouze a 600 kilometrů sjezdovek pospojovaných lanovkami splní očekávání i těch nejnáročnějších lyžařů. Nejdelší sjezdovka měří 3,5 kilometru a na nejvyšší bod Val Thorens vás vyveze kabinová lanovka. Kromě toho, středisko je pro milovníky zimních sportů otevřeno od listopadu až do začátku května.

Na své si přijdou začátečníci, ale i ti náročnější a zdatnější lyžaři. Sjezdovky jsou totiž přizpůsobeny tak, aby si každý našel to své. Pokud lyžování není vaší silnou stránkou, ale chtěli byste se to naučit, ve Val Thorens najdete i lyžařskou školu, která nabízí pestrou škálu kurzů.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#Sunrise 😍

Príspevok, ktorý zdieľa ❄️ Val Thorens ❄️ (@val_thorens),

Val Thorens ve světě zimních sportů není žádným nováčkem. Své brány středisko otevřelo ještě v roce 1971, kdy byl poprvé otevřen lyžařský vlek a zároveň spuštěna první lyžařská škola. Dnes Val Thorens každoročně navštíví obrovské množství turistů a v okolí najdete vše, co byste mohli k zimní dovolené potřebovat, počínaje útulnými hotely až po restaurace s výběrem chutných jídel. Pokud by vás lyžování omrzelo, najdete tu dokonce i kino či plavecký bazén.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )