Foto: PlayStation

HBO se sveze na aktuální vlně virů.

Tvůrci loňského seriálového hitu Chernobyl dostali na starost nový námět. Ten má vycházet z předlohy slavné a u hráčů populární videohry The Last of Us. Fanoušci jsou nadšení, ale podaří se této adaptaci překonat úspěch zmíněného Chernobylu?

Mnozí ji považují za nejlepší videohru, jaká kdy vznikla. Vyhrála několik prestižních ocenění, včetně pěti cen BAFTA Games. Nyní se fanoušci dočkají jejího seriálového zpracování, které připravuje stanice HBO ve spolupráci s tvůrcem hitu Chernobyl, Craigem Mazinem. Informoval o tom samotný scenárista, přičemž zprávu následně zveřejnilo několik zahraničních médií, včetně portálu The Hollywood Reporter.

Podle všeho bude Mazin na scénáři pracovat spolu s Neilem Druckmannem, který je viceprezidentem herní společnosti Naughty Dog, která za zrodem The Last of Us stála.

„Dostat šanci adaptovat jeho dechberoucí uměleckou práci bylo mým snem roky. Jsem poctěn, že na tom mohu pracovat i spolu s Neilem,“ prozradil Mazin.

 

Zatím není jasné, kdy se seriálová novinka ve vysílání HBO objeví. Samotná herní předloha se ale dočká pokračování už letos v květnu, což scenáristou umožní čerpat ještě více materiálu i pro případnou druhou sérii.

Videohra The Last of Us představuje post-apokalyptický svět, ve kterém apokalypsu začal neznámý virus, po jehož infikování se z lidí stávají nepřemýšlející jednotlivci plní agrese. HBO tak novinkou naváže i na aktuální světové dění v souvislosti s koronavirusem. Původně se přemýšlelo nad filmovým zpracováním, ale nově vzniklá společnost PlayStation Productions se nakonec rozhodla pro seriál, celovečerní projekt tím pádem padá.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )