Foto: MovieStillsDB

Do paralelních světů plných Spider-Manů se podíváme už za dva roky!

Už po premiéře mu věštili nejen diváci, ale i filmoví kritici slibnou budoucnost. Po velkých chválách, silných tržbách i zisku prestižního Oscara v kategorii Nejlepší animovaný film, bylo jen otázkou času, kdy tvůrci animovaného Spider-Mana z minulého roku ohlásí jeho pokračování. Oficiálně se tak ale stalo až teď, když se na světlo světa dostala informace o datu jeho premiéry.

Sequel a jeho další možné spin-offy prakticky visely ve vzduchu několik měsíců po premiéře jedničky. Animovaný snímek Spider-Man: Paralelní světy (Spider-Man: Into the Spider-Verse) si pokračování doslova žádala a jeho skvostná atypicky vyhlížející animace připomínající živý komiks byla dlouho něčím, co se na plátnech kin jen tak často nevyskytuje. Tvůrci samozřejmě přání diváků vyslechli a pokračování úspěšného projektu, jak informuje portál NME, připraví.

Více než tři roky po jedničce

I když se o pokračování animovaného Spider-Mana z roku 2018 hovoří už déle, byl jen „ohlášen“, no konkrétní datum jeho premiéry známý nebyl. Změnilo se to až během uplynulého víkendu, kdy se na oficiálním účtu na sociální síti Twitter objevil krátký videoklip, který ho po měsících dohadů konečně ozřejmil.

Dalšího příběhu z „multivesmíru“, ve kterém neexistuje jen jeden, ale hned několika pavoučích mužů (i žen), se dočkáme 8. dubna 2022.

Desátá adaptace Spider-Mana v tomto století

Jak dále portál NME uvedl, s chystaným pokračováním půjde již o desátý celovečerní film o Spider-Manovi, který se toto století dostane do kin. Dráhu odstartovala trilogie režiséra a producenta Sama Raimiho v roce 2002, následoval reboot s Andrewem Garfieldem a Emmou Stone v hlavních rolích a pak se Spider-Mana chytili Disneyho Marvel Studios a uvedlo další dva snímky s podtituly Homecoming a Far From Home patřičně do konceptu Marvel Cinematic universe.

Jelikož je však stále hrdým vlastníkem filmových práv i studio Sony, je jasné, že si se superhrdinou může dělat prakticky co se mu zachce. Tak v podstatě došlo i na výrobu jedinečného Into the Spider-Verse, za produkcí jehož stála autorská dvojice filmařů Phil Lord a Chris Miller (LEGO příběh, 21 Jump Street). Tentokrát se dvojice a více než 800-členný štáb opět dají dohromady, aby poutavý příběh posunuli o několik levelů výše.

A proč budeme na pokračování čekat tak dlouho? Důvod je jednoduchý – zmíněnému týmu tvůrců trvalo první díl vytvořit více než čtyři roky. Pokud tedy chceme stejně kvalitní a samozřejmě ještě lepší pokračování, musí mít tvůrci dostatečný prostor na jeho výrobu.

 

Snímek Spider-Man: Paralelní světy vypráví jinou část příběhu o pavoučím muži, než jaké Hollywood dosud na plátna přivedl. Hlavním hrdinou je černošský chlapec Miles, který se po kousnutí radioaktivním pavoukem stává superhrdinou proti své vůli. Díky experimentům s různými fantastickými stroji, kterých je svědkem, se zalomí určitý časoprostor a do jeho světa se dostávají i jiní superhrdinové se stejným osudem, jaký měl Miles – včetně ikonického Petera Parkera, kterého známe z komiksů.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )