Foto: moviestillsdb.com

Knihy a filmy s válečnou tématikou se v posledních letech těší mimořádnou oblibou.

Mezi nejoblíbenější filmy patří například Dunkirk z roku 2017, Železné srdce z roku 2014, ale i klasika z roku 1998, Zachraňte vojína Ryana. Tento film však předčil všechna očekávání a překonal dokonce i zmíněného vojáka Ryana.

Překoná dílo film Zachraňte vojína Ryana?

Zachytit válečné hrůzy není vůbec jednoduché a ten, kdo válku nezažil na vlastní kůži, si může jen těžko představit, jaké je to strašné. Filmový svět však překypuje talentovanými režiséry a herci, válečné neštěstí, bitvy i vítězství nám proto detailně přiblíží nejeden dobrý film. Mezi ty nejlepší válečné filmy se zařadila například i klasika z roku 1998, Zachraňte vojína Ryana. Film si získal srdce mnoha diváků, ale jak informuje portál LAD Bible, do kin již brzy dorazí film, který vojáka Ryana překoná.

Film s názvem 1917, který vznikl pod taktovkou režiséra Sama Mendese, se začne v amerických kinech oficiálně promítat od 25. prosince, tedy již brzy. Zbytek světa se premiéry dočká až 10. ledna v roce 2020. Zdá se však, že se máme na co těšit, kritici jsou totiž z filmu nadšení.

Film vyobrazuje příběh dvou britských vojáků, Schofielda (hraje ho George MacKay) a Blakea (Dean-Charles Chapman). Vojáci jsou pověřeni zdánlivě nesplnitelným úkolem – mají doručit zprávu, která jejich spolubojovníky upozorní na to, že se ženou do pasti.

Kritici nešetří slovy chvály

Děj se odehrává během operace s názvem Alberich na severu Francie a zdá se, že osud vojákům skutečně nepřeje. Schofield a Blake jsou pod časovým tlakem a musí projít přes nepřátelské území, aby zachránili životy 1 600 mužů britského praporu, jehož členem je i Blakea bratr.

Zajímavý je nejen děj filmu, ale i jeho herecké obsazení. Ve filmu si totiž zahrají nejen MacKay a Chapman, ale také herci jako Mark Strong, kterého znáte z Kingsmana a Sherlocka Holmese, Andrew Scott, který si zahrál v díle Fleabag, Richarda Maddena, který účinkoval mimo jiné v Hrách o trůny či Benedicta Cumberbatch , jehož znáte například z filmu Doctor Strange či jako hlavní postavu ze seriálu Sherlock.

Jak jsme zmínili, kritici se k dílu vyjadřují opravdu pozitivně. Například Peter Bradshaw se v recenzi pro The Guardian vyjádřil, že vyobrazení noční můry první světové války v podání Sama Mendese je odvážné, ale úžasné. Leah Greenblatt zas pro Entertainment Weekly napsala, že film vtáhne diváka do děje natolik, že se od něj jednoduše nedokážete odtrhnout a každým kouskem mysli vnímá krutý hlad, zablácené kroky a zvuk pálících zbraní. Vypadá to tedy, že žánr válečných filmů již brzy doplní snímek, který bude přepisovat rekordy. A nasvědčují tomu nejen první reakce uznávaných filmových kritiků, ale i oficiální trailer, který si můžete prohlédnout výše.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )