Ilustračné foto: Pixabay

Žena v důsledku operace nyní trpí nočními můrami.

Nemocnice ve Spojeném království připustila odpovědnost za to, že žena trpí posttraumatickým syndromem po poměrně běžné operaci, při níž lékaři pochybili a žena nedostala takovou anestezii, jakou měla.

Když už musíme podstoupit operaci, vždy si přejeme, aby vše dopadlo v pořádku a operace se vydařila. Asi nikoho ale nenapadne, že bychom se během operace buď vzbudili, či dokonce byli po celou dobu při vědomí, přičemž by lékaři na to nereagovali. To se bohužel stalo loni jedné ženě ze Spojeného království.

Jak píše The Guardian, přibližně 30-letá pacientka podstoupila rutinní operaci ve městě Yeovil. Když ale lékaři započali operaci, žena vše cítila, ale nebyla schopna je na to upozornit.

Ilustrační foto: Pixabay

Na tváři měla totiž nasazenou kyslíkovou masku. Cítila, jak jí dělali laparoskopii a do břicha její napustili plyn. Lékaři si všimli, že žena má nepohodlí, protože viděli zvýšený krevní tlak, ale operaci nepřerušili, jak uvedla advokátní kancelář zastupující ženu.

Nemocnice uznala své pochybení a podání špatného anestetika. Žena nyní v důsledku operace trpí posttraumatickým syndromem a má noční můry. Často se jí vybavují obrazy z operace a vidí lidi, kteří ji sledují, ale neslyší její křičení.

Podle vlastních slov ztratila důvěru k lékařům a doufá, že se z toho lékaři poučí a něco podobného se už nikomu jinému nezopakuje.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )