YouTube

Země není plochá. Toto je základní fakt, který jsme jako lidstvo objevili tisíce let dozadu.

Před stovkami let jsme ho dokázali obeplutím Země a nezpochybnitelně potvrzen byl v roce 1957 vypuštěním satelitu Sputnik 1 na oběžnou dráhu. Navzdory všem historickým, logickým a zřejmým faktem se v posledních letech na internetu objevuje malá, ale o to více zapálená skupina lidí, kteří o tom celém pochybují. Více než dvě stě „plochozemců“, jak je nazývají, se setkalo na vlastní konferenci, informuje portál IFLScience.

Jak se dalo čekat od lidí oddaných této konspirační teorii, na konferenci se prezentovalo velké množství skutečně zvláštních teorií. Dokazování toho, že Země je obrovský disk, vyžaduje pronést hodně pseudo-důkazů, ačkoli často když něčemu lidé opravdu chtějí uvěřit, kritické myšlení jde stranou. Známé jsou teorie o tom, že kolem Země je postaven zeď nebo že video zachycující přistání rakety SpaceX je zfalšované, protože je v nízké kvalitě.

 

Ani tato konference nebyla výjimkou. Jeden z řečníků všem vysvětloval, že žijeme ve světě Pac-Mana, další tvrdil, že gravitace vlastně neexistuje. „Můj výzkum ničí celou kosmologii Velkého třesku,“ řekl řečník David Marsh. „Podporuje myšlenku, že gravitace neexistuje a jedinou skutečnou silou v přírodě je elektromagnetismus.“ Ano, přesně tak.

Jediné co nás drží na planetě jsou magnety. Marsh tvrdí, že jeho závěry vzešly z „experimentů“, které provedl u sebe na zahradě. Na konferenci popsal, jak pomocí fotoaparátu značky Nikon a mobilní aplikace sledoval a zaznamenával pohyby Měsíce na obloze a následně vyvrátil zákony o pohybu planety. Pokud se ti zdá, že je to už trošku přitažené za vlasy, připrav se, bude to ještě divnější.

Screenshot/Youtube

Darren Nesbit publiku vysvětloval, že lidé při cestování nenarazili na zeď nebo nenašli okraj planety právě kvůli Pac-Man efektu. Podle jeho teorie se na konci Země v podstatě končí časoprostor, díky čemuž se objevíš na opačném konci mapy namísto toho, aby si spadl z okraje světa. Na podobném principu totiž fungují příšerky ze hry Pac-Man. Za rozšiřování této a dalších podobných teorií může mimo jiné i algoritmus Youtube.

Screenshot/Youtube

Problémem při konspiračních teoriích je právě to, že si často protiřečí. Jiná, ačkoli starší, ale stále oblíbená teorie „plochozemců“ totiž vysvětluje, jak je možné, že lidé žijí i na opačné straně planety – například v Austrálii. Austrálie prostě neexistuje. Je to prý jen hoax, který vymysleli Britové ve snaze zbavit se zločinců, jejichž ve skutečnosti nevypravili na lodích do Austrálie, ale všech nechali utopit. Všech 162 000 lidí, které do Austrálie během 80 let vyhostila Velká Británie. Austrálie je údajně jen zástěrkou na ukrytí největší masové vraždy v dějinách lidstva.

Status o tom, že Austrálie neexistuje, byl později vymazán, Facebook

Pokud máš náhodou v Austrálii přátelé, jsou to jen počítačem vygenerované osoby, případně herci. Pokud si někdy šel letadlem do Austrálie, tak si byl vlastně jen někde v Jižní Africe, protože do tohoto spiknutí jsou zapojeni všichni piloti a s letadly přistávají na místech, kde žijí zaplacení herci, kteří hrají Australany. Pokud by však Zemi opravdu byla plochá, znamenalo by to, že všechny ty stovky tisíc vědců, kteří v minulosti tvrdili, že Země není plochá, jsou z nějakého nepochopitelného důvodu přinuceni nemluvit pravdu. Země je podle „plochozemců“ jednoduše plochá a my se musíme smířit s tím, že existují lidé, kteří tomu budou věřit až do smrti.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )