Foto: MovieStillsDB

Svět seriálové zábavy nebude šetřit diváky, ale ani peněženky producentů.

Seriálová tvorba už dávno není tou levnější formou televizní zábavy. Právě naopak, vznik streamovacích služeb nastavil laťku poměrně vysoko a nemalé peníze na výrobu nových hitů se už nebojí investovat ani televizní stanice.

Které megalomanské projekty nás čekají a na které se fanoušci seriálů již nyní nejvíce těší, i když je jejich premiéra ještě dost daleko? Sesbírali jsme pár tipů na ty, které by vaši pozornosti rozhodně neměly ujít. Od spin-offov ke Game of Thrones, přes adaptace fantasy románů až po hraný seriál ze světa Star Wars. Toto nás opravdu čeká ve světě seriálové tvorby.

Bloodmoon

Kultovní Hra o trůny (Game of Thrones) je již definitivně za námi, ale její věrní fanoušci nemusí v žádném případě truchlit. Autor původní knižní předlohy příběh ikonického fantasy románu zdaleka nedokončil a tak se ti nespokojenější s finále televizního seriálu (jistě jsou mezi nimi i tací, kteří četli literární originál) mohou těšit na závěr, který má v hlavě George R. R. Martin.

To ale samozřejmě není všechno. Jelikož televize HBO, která kultovní GOT produkovala a vysílala, chce z tohoto fenoménu vytěžit co nejvíce, chystá hned několik dalších seriálů a jedním z nich je i projekt se zatím pracovním názvem Bloodmoon. O co půjde?

Foto: MovieStillsDB

Pokud jste i vy byli fanoušky původního GOT, možná vás potěší informace, že i příběh chystaného spin-offu bude plný známých lokací či příjmení, ale známé tváře příliš očekávat nelze. Děj Bloodmoon se totiž bude odehrávat tisíce let před událostmi hlavního seriálu, ale nic konkrétněji o něm známo není. Více informací se dozvíme zřejmě až v průběhu roku 2020, kdy by už většina filmování mohla být ukončena. Známé není ani to, kdy se spin-off Game of Thrones objeví na obrazovkách HBO.

Představené ale bylo herecké obsazení, která opět oplývá známými jmény. V Bloodmoon uvidíme Noami Watts (horor Kruh), Joshe Whitehousea (Poldark), Jamieho Campbell Bower (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, Twilight Saga), Georgie Henley (The Chronicles of Narnia), Noam Ackie (Star Wars IX), Mirandu Richardson (Harry Potter) a mnoha dalších.

The Mandalorian

První hraný seriál ze světa Star Wars se představí na nové streamovací službě Disney+ už 12. listopadu 2019 a pro fanoušky Hvězdných válek půjde o nesmírně velký svátek. Za jeho vytvořením i režií stojí Jon Favreau (zahrál si například v MCU Spider-Manovi) a v hlavní roli uvidíme Pedra Pascala (toho jste mohli vidět například v Game of Thrones či Narcos).

The Mandalorian se bude odehrávat v období 5 let po pádu Impéria (tedy po epizodě VI – Návrat Jediho) a před zrodem Prvního Řádu a jeho hlavním hrdinou bude osamělý pistolník z planety Mandalore, jehož budeme sledovat na cestách napříč vzdálenějšími kouty galaxie, daleko od vlády nové republiky. O tom, že půjde o nesmírně velkolepý projekt svědčí i první zveřejněný trailer a zákulisní informace o rozpočtu 100 milionů dolarů na první sérii.

První hraný seriál má představit temnější stránku celého světa Hvězdných válek a na začátek fanoušky čeká 10 epizod. Společnost Disney, která za seriálem stojí, mu předpovídá opravdu slibnou budoucnost a proto už začala pracovat i na jeho druhé sérii.

The Lord of the Rings

Hodně se v médiích, na sociálních sítích i fanfórech mluví také o seriálové adaptaci kultovního fantasy z pera J. R. R. Tolkiena – Pán Prstenů. O té se mluví již od roku 2017 a údajně má jít o nejdražší seriál všech dob vůbec.

Natáčet se bude také na Novém Zélandu (samotné filmování by mělo odstartovat v následujících měsících), stejně jako slavná filmová trilogie, a za jeho zrodem a distribucí bude stát společnost Amazon se svou streamovací službou Prime Video.

Fanoušky knižní předlohy a filmové adaptace však možná potěší informace, že tvůrci seriálu nebudou kopírovat to, co se do kin dostalo prakticky nedávno. Seriálový Pán prstenů se totiž má odehrávat v tzv. Druhém věku, tedy tisíce let před příběhem o Frodovi a zničení Prstenu moci. Tvůrci však zároveň potvrdili, že určité propojení na filmovou trilogii v seriálovém zpracování můžeme očekávat.

Foto: MovieStillsDB

Premiéra seriálu je zatím v nedohlednu, ale mnozí tomuto projektu věští slibnou budoucnost. Stejně, jim nic jiného nezbývá – půjde totiž o nesmírně finančně náročný projekt. Odborníci odhadují, že celkové náklady na výrobu jedné řady se mohou vyšplhat až na neuvěřitelnou miliardu dolarů (jen za práva k dílu údajně zaplatili 400 milionů). Když se k tomu přičtou i další položky, hravě to překoná i produkci Game of Thrones. Konečně i sám Amazon říká, že půjde o veledílo, jaké televizní svět ještě nezažil.

Co se týče hlavního obsazení, tak to zatím velmi známé není. Jisté je, že si v něm zahraje australská herečka Markella Kavenagh, herec z hororu Midsommar či filmu Black Mirror: Bandersnatch, Will Poulter. Potvrzená je účast Maxima Baldryho, kterého jsme viděli v seriálu Years and Years. Samotný seriál můžeme kvůli náročné produkci očekávat někdy na přelomu let 2021/2022.

The Witcher

Dlouho očekávaná je i seriálová adaptace populárního fantasy produktu Zaklínač (The Witcher), který již v prosinci tohoto roku bude mít premiéru na své platformě streamovací služba Netflix. V hlavní roli uvidíme Henryho Cavilla (Superman) jako zaklínače Geralta – mutanta a lovce příšer, který těžko hledá své místo ve světě, kde jsou lidé často obludnější než samotné zvěře.

Adaptace úspěšné polské série z pera Andrzeje Sapkowskiho by se měla objevit na Netflix koncem tohoto roku a zajímavostí je, že na bojových scénách pracoval i slovenský kaskadér a choreograf bojových scén Vladimír Furdík.

Úvodem nás čeká 8 epizod, v případě úspěchu u diváků (kteří již předem vyjádřili obavy z toho, zda Witcher nebude propadákem) budou samozřejmostí i další série. Uvidíme, trailer vypadá opravdu lákavě.

Loki

Streamovací služba Disney+ bude své předplatitele hýčkat především tím, co představila dosud, čili kromě seriálových Hvězdných válek se můžeme těšit i sólo seriály oblíbených postav z konceptu Marvel Cinematic Unviverse.

Foto: MovieStillsDB

Snad nejvíce očekávaným hraným MCU seriálem služby, která se má dostat i do Evropy, je příběh zlosyna Lokiho, jehož osud byl v komiksovce Avengers: Infinity War navždy zpečetěn … pozor spoiler … smrtí.

O ději chystaného seriálu se toho opět mnoho neví, jisté je, že produkovat ho bude Kevin Feige, Lokiho si opět střihne Tom Hiddleston a seriál vytvoří Michael Waldron. Očekávat ho můžeme někdy v roce 2022.

WandaVision

V dubnu tohoto roku, kdy společnost Disney oznámila start své chystané vlastní streamovací služby, oznámila také produkci seriálu WandaVision. Jak název napovídá, půjde o seriál, jehož hlavními hrdiny budou oblíbené postavy z Avengers – Vision a mutantky Scarlet Witch alias Wanda Maximoff. I v případě seriálu, obě tyto postavy opět ztvární Elizabeth Olsen a Paul Bettany a natáčení by mělo odstartovat koncem tohoto roku.

Foto: MovieStillsDB

Konkrétní zápletka známa není ani v případě tohoto projektu, podle všeho by se ale děj WandaVision měl odehrávat po filmu Avengers: Endgame a diváky navede do děje chystaného pokračování Doctor Strange In the Multiverse of Madness. Seriálu WandaVision se dočkáme v roce 2021.

0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )