Foto: Youtube (Shark Watch South Australia)

Otec se synem zažili strašidelné, ale o to více fascinující okamžiky, kdy se vydali na oceán chytat ryby.

Na souši je pánem světa člověk, ale ve vodě je to jiné. Tento svět obývají nebezpeční predátoři, jako jsou například i žraloci. A když se my, lidé, rozhodneme tento prostor narušit, musíme zákonitě počítat s případnou odezvou. Otec se synem se vydali na chytání ryb a chobotnic na Cape Elizabeth Point na poloostrově York v Jižní Austrálii. A tam na jejich rybářský člun zaútočil obrovský žralok.

Žralok modrý patří mezi nejagresivnější druhy. Často útočí pouze tak ze zábavy, zakousne do čehokoli, jen aby zjistil, zda je to jedlé a zda má smysl v útoku pokračovat. I proto jste ho mohli vidět v „hlavní roli“ ve filmu Čelisti (jaws).

To, že je toto zvíře skutečně obávané, dokazují i záběry ve videu pod článkem, o kterých informoval portál Unilad. Na záznamu můžete vidět přibližně 6 minutový útok tohoto pána moří a oceánů.

Na videu je možné vidět, jak žralok útočí mimo jiné i na skříňku, ve které měli rybáři odložené pivo.

„Pokaždé, když připlul, snažil se zakousnout buď do motoru, do boku nebo do zadní části lodi,“ řekl pro Daily Mail Australia Aaron, který byl s otcem na palubě.

Když Aaron spatřil útok žraloka, adrenalin mu okamžitě vyskočil na maximum. Zachoval ale chladnou hlavu, sebral svou GoPro kameru a začal natáčet. Žralok mohl mít podle odhadů přibližně 3,5 metru.

Aaron také poznamenal, že podobný zážitek se jim už udál i v minulosti a je nadšený, že nyní se mu to podařilo zachytit i na video.

Koukněte na fascinující záběry, které se jim povedly zaznamenat:

Unilad
0
Uložit článek
Komentovat ( 0 )